Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

28.
Důležité
Výborná výměna kotouče znamená vedení Ruska 2:0! Nikita Gusev našel na druhé straně zcela volného Kucherova, jenž z první nedal Genonimu šanci.
27.
Rusko
Nikita Kucherov se prokličkoval přes tři švýcarské hráče a tváří v tvář Genonimu neuspěl. Dvě minuty za zdržování hry si odsedí Nico Hischier, který úmyslně vyvrátil branku.
26.
Důležité
Po hrubce ruské obrany jel Tristan Scherwey sám na Alexander Georgiyeva, zakončení švihem ruský brankář vytěsnil mimo!
24.
Švýcarsko
Švýcarské přesilovky jsou dnes zatím dost čitelné. Rusové opět dobře bránili a nepustili Švýcary do nebezpečného zakončení
22.
Švýcarsko
Gaetan Haas se rozjel do ruské obrany a Nikita Nesterov si musel pomoct podražením, které si odsedí na trestné lavici.
21.
Důležité
Druhá třetina právě začíná!
20:52
Důležité
V souběžně hraném utkání vede Finsko nad Francií 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Joel Kiviranta.
20.
Švýcarsko
V podobném duchu se nesla i druhá přesilovka, dvakrát to aspoň od modré zkusil Sven Andrighetto, mezitím končí první třetina.
19.
Švýcarsko
Švýcarsko má šanci na repete. Nikita Zadorov dostal dvě minuty za podražení.
17.
Švýcarsko
Naprosto bezzubá přesilovka Švýcarů se odehrála bez jediné střely.
15.
Důležité
První přesilovka pro Švýcary, Dinar Khafizullin dostal dvě minuty za hákování.
14.
Švýcarsko
I přes nepříznivý vývoj utkání se fanoušci Švýcarska skvěle baví a vytváří výbornou kulisu.
12.
Švýcarsko
Švýcaři se snaží rozbít ruský tlak hrou do těla. Kevin Fialačistým hitem zboural Evgeny Kuznetsova.
10.
Rusko
Evgeny Kuznetsov našel milimetrovou žabičkou hokejku Alexandera Ovechkina, jehož teč vytěsnil Genoni. Ovechkin dnes hraje s velkou chutí a je vidět, že se zlomit své gólové trápení.
8.
Rusko
Švýcaři hrají zatím mimořádně pasivně a neustále odevzdávají ještě před půlící čarou kotouč zpět Rusům, na střely je to 9-2.
6.
Rusko
A další obrovská šance Ruska. Kirill Kaprizov objel branku a před ní našel zcela osamoceného Ovechkina, jeho zakončení skvěle vytěsnil Leonardo Genoni.
5.
Důležité
Ihned po konci přesilové hře si vzal puk Dimitrij Orlov, který prokličkoval celou obranu Švýcarů a po jeho zakončení měl jednoduchou situaci Artem Anisimov, jenž zakončil do prázdné branky.
4.
Rusko
Přesilová hra je u konce a žádné velké nebezpečí neznamenala. Třikrát vystřelil Alexander Ovechkin, jeho pokusy byly ovšem neúspěšné.
2.
Důležité
A Sborná si hned na začátku zahraje přesilovku. Michael Fora dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
1.
Důležité
Hlavní rozhodčí utkání Švéd Björk zahájil utkání!

Nepřehlédněte

Branky: 4. Anisimov (Orlov, Gusev), 27 Kucherov (Gusev), 56 Kucherov (Anisimov, Zaitsev)

Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Hofmann, Frick, Fora – Hischier, Fiala, S. Moser (A) – Ambühl, Kurashev, Andrighetto – Rod, Haas, Martschini – Praplan, Scherwey, Bertschy.

Rusko: Georgijev (Vasilevskij) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Tělegin – Dadonov, Malkin (A), Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Anisimov, Kučerov, N. Gusev – Andronov, Kovalčuk (C), Barabanov.

Rozhodčí: Björk (SWE), Tufts (USA) – Malmquist (SWE), Oliver (USA).