60.
Šest sekund před koncem ještě trefil Nico Hischier tyčku, to nic ovšem nemění na výhře Ruska 3:0.
58.
Od modré pálí hlavně Roman Josi, Alexander Georgiyev se ale rozhodl dnes zavřít svoji branku.
57.
Švýcaři to zkouší o jednoho hráče navíc - Genoni už není v brance.
57.
Evgeny Kuznetsov záměrně posunul branky a je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
56.
Rusové přidávají definitivní tečku. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Anisimov přihrávkou na Nikitu Kucherova, který nedal Genonimu šanci. Rusko vede 3:0.
53.
Švýcaři zatím nemají síly na to vstřelit kontaktní branku. Na střely v této třetině vede Rusko 8-1.
51.
Obrovská šance na konci přesilovky, Nikita Gusev pálil z mezikruží a jeho střela orazítkovala tyč Genoniho branky!
50.
Zpoza branky přihrál Malkin na volného Mikhaila Sergachyova, jehož tvrdou střelu vytěsnil Genoni.
49.
Švýcaři si kazí povedenou pasáž hry, kdy Rusko relativně zatlačili. Vše ale pokazil Yannick Weber, jenž zbytečně podrazil Guseva.
47.

Souboj v hledišti zatím vyznívá spíše pro švýcarské fanoušky.

• Ruští a švýcarští fandové při zápase. / Autor: ČTK/AP

45.
Malkin s Dadonovem jeli dva na jednoho, přihrávku prvně jmenovaného nebezpečně srazil Raphael Diaz. Skvělý reflex lapačkou však předvedl Genoni.
43.

Hra ve čtyřech více seděla hokejistům Ruska, Nikita Zadorov skvěle vybruslil až před Genoniho branku a kotouč jen těsně prolétl okolo švýcarské svatyně.

• Švýcarský brankář Leonardo Genoni čelí ataku Jevgenije Dadonova. / Autor: ČTK/AP

41.
Začíná třetí třetina!
21:37
Ve druhém utkání přidalo Finsko druhou branku a vede tak zásluhou Nika Mikkoly 2:0.
40.
Na konci třetiny se ještě Švýcaři snažili vyprovokovat Nikitu Kucherova, po této strkačce vznikla menší potyčka. Rozhodčí posílají na trestnou lavici z každé strany jednoho hráče.
38.
Rusové teď hrají hodně defenzivně a čekají pouze na rychlé protiútoky.
36.
Zatím nejlepší přesilovka Švýcarska, kdy většinu času zamknuli čtyři ruské hráče. Největší šancí byla střela Kevina Fialy, kterého skvělou křižnou přihrávkou našel Roman Josi.
34.
Další švýcarská přesilovka po špatném střídání Rusů, kteří v jednu chvíli hráli dokonce v sedmi hráčích.
32.
Po skvělé přihrávce Andrese Ambuhla zpoza branky se před brankou zjevil Gregory Hofmann, který však z blízkosti přestřelil.
30.
Druhá šance Tristana Scherweye v krátké době. Švýcarské křídlo si skvěle vybruslilo mezi kruhy a střelou švihem trefil rameno Alexandera Georgiyeva.