9. května 2011 11:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Opět o slovenském štěstí... Ani Dánové ho neměli

Smutní slovenští hokejisté (Miroslav Šatan v popředí) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smutní slovenští hokejisté (Miroslav Šatan v popředí) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Šťastie... Při psaní dnešního sloupku přemýšlím, jak se rozloučit s týmem Slovenska na jím pořádaném turnaji. Pardon, cítím ještě jednu potřebu komentovat pár bizarních výroků. Zaslechl jsem reakci Jakuba Voráčka, jenž si přečetl příspěvek jednoho slovenského tisku, který po jasné páteční výhře napsal: "Češi jsou jen uplakánci. Vyhráli trapným gólem Havláta."

"Neukážete mi, kde ten pán sedí?!" rozhlížel se český útočník v tiskovém středisku. A pak se pousmál. Kolikrát je to skutečně úsměvné, ale na druhou stranu - mediální přestřelky vypjaté zápasy sem tam přece potřebují. Horší je však to, myslí-li někdo něco zaslepeně vážně. A nemá žádnou soudnost.

Když už jsem zde psal dvakrát o slovenském obránci Milanu Jurčinovi, dám mu prostor také do třetice. Mimochodem - tento chlapík se už proslavil výroky o "nějakých Němcích" nebo "nic se neděje, jsme stále jen v polovině turnaje (po druhé porážce)."

Po klíčové prohře s Finy v sobotu pronesl ještě jednu větu, která stojí za to: "Je to vše jen o tom štěstí. Prohráli jsme všechny zápasy o gól, ale kdybychom měli víc štěstí, bylo by to jiné."

Právě kvůli takovým názorům dnes v Česku kolují o Slovácích různé vtipy. Třeba jestli znáte jejich sestavu: "Smola - Rozhodca - Keby, Bohužial - Pech, Spiknutie, Samásmola." (To je výčet jen některých "hráčů".) Tady na Slovensku je to podobné, terčem humoru se stávají zase Češi.

Ale neberme to vše vážně. Nakonec takové špičkování oba rivalové potřebují, jinak by nebyli rivaly. Horší pro Slováky je, že si po svém vyřazení dělají z ostudy kabát i z hlediska bezpečnosti...

Včera vyšlo najevo, že Dánům (jejich dnešnímu soupeři) vykradli hotelové pokoje. Jsou už třetími oběťmi loupeže. Ještě že mi tady na Slovensku ubývají diety...