Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Otec Kaberle: Tomáš ukázal Pohárem pochybovačům

Sport

  16:00
PRAHA - Je po operaci kolena, proto se každý zápas nervoval doma v Kladně u televize. "Je to krásný pocit, mít dva vítěze Stanley Cupu," řekl František Kaberle starší (59). Před pěti lety už zažíval stejnou radost s druhým synem Františkem. "Pro Tomáše je to satisfakce," svěřil se LN. Zpočátku však nechtěl mluvit vůbec, ze vzteku k některým médiím.

Tomáš Kaberle se Stanley Cupem. foto: Reuters

LN Kolik už jste přijal gratulací?
Stovky, opravdu moc. Já ještě nezamhouřil oko, od noci jsem pořád na nohou. Pořád mi zvoní telefon, volají známí a blahopřejí. Jsme jediná rodina v Česku, v níž oba bratři vyhráli Stanley Cup. I v zámoří se tohle prý povedlo jen šesti nebo sedmi sourozeneckým dvojicím.

LN To pořádně zahřeje, ne?
Přál bych ten pocit každému, to mi věřte. Já byl za Tomáše dost nervózní, Stanley Cup jsem mu hrozně moc přál. Do semifinále to ještě šlo, ale když hráli finále a byli už tak blízko… Den před každým zápasem se to nedalo vydržet.

DÁLE K FINÁLE STANLEY CUPU

LN Stihl jste to už trochu oslavit?
Beru léky, takže alkohol moc nemůžu. Ale radovali jsme se u televize s manželkou a známými. Těším se, až sem Tomáš zase přiveze pohár ukázat. Bude to parádní den.

LN Zase se po pěti letech budete moci pomazlit s trofejí…
S tou se budou mazlit hlavně kluci. (usměje se) Vzpomínám si, jak sem pohár přivezl tenkrát Franta… Na Tomášovi bylo hodně vidět, jak moc by ho jednou chtěl mít taky.

LN Přál jste mu to teď o to víc, že byl v play off kritizován médii?
To je důvod, proč jsem původně s vámi nechtěl mluvit. Já všechny novináře nehážu do stejného pytle, ale fakt mě štvalo, když se tu do něj obouvali, že nic nehraje.

LN Nesl jste to těžce?
Víte co, tady si nějaký novinář přečte, co píšou v Americe, a hned to nafoukne ještě víc, aniž by ten zápas viděl. Tomáš holt nedostával tolik prostoru jako v Torontu, ale to se dalo očekávat, přece se v Bostonu z jeho příchodu hned nepose…. Bylo logické, že neodehraje nejvíc času. I tak měl ale dobré statistiky.

LN Věřil jste v zimě, že bude mít při přestupu z Toronta tak šťastnou ruku?
Doufal jsem, že by se mohl dostat daleko. Boston má silný, věkově dobře poskládaný tým s dobrým gólmanem. Tomášovi končí smlouva, těžko říct, kam ho vítr zavane… Ale svůj Stanley Cup už má.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat