2. listopadu 2017 19:28 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Ovečkin založil Putin Team, fanklub ruského prezidenta. Chce ‚silné Rusko‘

Ruský hokejista Alexander Ovečkin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský hokejista Alexander Ovečkin. | foto: ČTK/AP

MOSKVA Hvězda NHL a kapitán hokejistů Washingtonu Capitals Alexandr Ovečkin založil společenskou organizaci sdružující stoupence ruského prezidenta Vladimira Putina. Oznámil to ve čtvrtek na sociální síti Instagram. Hnutí zvané Putin Team má podle slavného útočníka světu ukázat „silné a semknuté Rusko“.

„Nikdy jsem se netajil svým vztahem k našemu prezidentovi a vždy jsem ho otevřeně podporoval,“ napsal dvaatřicetiletý hokejista. „Jsem přesvědčen, že nás, stoupenců Vladimira Putina, je mnoho. Pojďme se sjednotit a ukázat všem silné a semknuté Rusko,“ uvedl ruský útočník. Na členství v Putinově týmu je prý hrdý.

Ruský prezident, který podle kremelského mluvčího Dmitrije Peskova o Ovečkinově iniciativě neví, se s hokejistou nejednou osobně setkal. Naposledy v srpnu spolu předávali ceny na turnaji v bojovém sportu sambo v jihoruském Soči.

Zklamaný Alexander Ovečkin po porážce od Kanady.
Tisící bod v NHL zaznamenal Ovečkin už po 35 sekundách zápasu proti Pittsburghu.

Letos v červnu Ovečkinovi podle agentury TASS Putin telefonicky gratuloval k sňatku s ruskou modelkou Anastasijou Šubskou.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
1 : 1
17:47
Berra bez problémů pokryl nedobře umístěnou ránu Simona.
17:14
Český brejk skončil střelou Vrány, ale puk mířil jen do náruče Berry.
16:15
Velmi nepřesný přechod středního pásma sráží českou hru zpět do defenzivy.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…