Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdný Ovečkin zaspal rozbruslení, a tak ho trenér vyřadil ze sestavy

Sport

  14:08
WASHINGTON - Zaspat důležitou chvíli? Situace, která se stala možná každému. Jenže ruský hokejista Alexandr Ovečkin se tentokrát zachoval až moc bohatýrsky - hvězda NHL zaspala předzápasové rozbruslení, a tak ji kouč Washingtonu Capitals Barry Trotz vyřadil z kádru pro utkání proti San Jose. „Každý děláme chyby, proto se to stalo,“ uvedl Ovečkin.

Alexander Ovečkin. foto: Reuters

Ovečkinova kuriózní suspendace je poněkud humorná, když se ji snažil vysvětlit samotný hokejista. „Spletl jsem se při řízení budíku. Nastavil jsem ho na 8:30 večer místo na 8:30 ráno. Zaspal jsem. Udělal jsem chybu, proto jsem nehrál. Taková jsou týmová pravidla,“ řekl Ovečkin pro nhl.com.

Kdo by čekal, že hvězda Capitals i celé soutěže dostane výjimku a místo trestu třeba „jen“ pokárání, mýlí se.

„Pravidla jsou jasně daná pro všechny v kabině. Ovie to respektoval. Nedělali jsme z toho nic velkého, protože se tak stalo v den zápasu,“ vysvětlil trenér Barry Trotz, proč klub původně důvod Ovečkinovy absence nezveřejnil dopředu.

Ovečkin není jediný spáč

Ovečkin sice vše vysvětloval hodně úsměvně, ale sám v tom rozhodně není. List Washington Post nabídl hned šest příkladů zaspání z amerických profesionálních soutěží jen za poslední rok! Hokejista NY Islanders kvůli němu musel na farmu, trénink nestihl ani quarterback Houstonu a basketbalista Bostonu Celtics Marcus Smart zase šel v NBA za pozdní příchod na sraz na první čtvrtinu na lavičku...

NHL řeší, jestli pustí hráče na olympiádu. Já jedu určitě, vzkázal Ovečkin

V českém hokeji je zase známá scénka z loňského soustředění „dvacítky“ před mistrovstvím světa 2015, kdy byl z kádru vyřazen nadějný útočník Václav Karabáček. Důvod? Zaspal týmový video mítink.

„V mužstvu jsem měl zůstat, vůbec jsem neměl být vyřazený. Je to jen má chyba, za kterou si můžu sám. Jsem na sebe naštvaný,“ uvedl tehdy Karabáček. Později se ukázalo, že podobný problém měl i jeho spoluhráč a kamarád Pavel Zacha, Karabáčkův spolubydlící; ten však v týmu vydržel a na šampionátu si zahrál.

Špatně nařízený budík tedy už potrápil nejednoho sportovce. Ovečkin si na něj jistě teď dá mnohem větší pozor.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat