Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Palát ve své nováčkovské sezoně pokořil hranici dvaceti branek

7:20aktualizováno  8:30
NEW YORK - Český hokejista Ondřej Palát si připsal ve čtvrtečním utkání NHL jubilejní dvacátý gól v sezoně, ale byl jediným střelcem Tampy Bay, která doma podlehla Calgary 1:4. Třiadvacetiletý útočník svým zásahem alespoň snížil náskok lídra produktivity nováčků Nathana MacKinnona z Colorada na čtyři body.

Ondře Palát v dresu Tampy Bay. foto: ČTK/AP

Pro Tampu byla kritická jedenáctá minuta, v níž inkasovala úvodní dva góly zápasu. Pod první trefu se výrazně podepsal domácí gólman Ben Bishop, který rozehrál zpoza branky přímo na hůl Mikea Cammalleriho, na něhož zívala prázdná klec. Palát bekhendovou dorážkou vlastní střely v prostřední třetině vstřelil kontaktní gól, ale výhru Flames v posledních dvou minutách zpečetil dvěma brankami Curtis Glencross.

ČTĚTE VÍCE O NHL:

"Chtěl jsem přihrát (J. T.) Brownovi, ale Cammalleri to přečetl. To se stává. Není třeba z toho dělat problém," komentoval úvodní gól zápasu Bishop. Problémem ale byl herní projev týmu, který se kapitánu Stevenu Stamkosovi vůbec nelíbil. "Připadalo mi, jako bychom nechtěli vyhrát. Jakmile padne první vhazování, musíme hrát každé střídání to, na co máte. A to se dnes nestalo. Je to zklamání, když v této fázi sezony hrajeme takhle," zlobil se. Lightning už mají play off jisté, ale usilují o výhodu domácího prostředí.

Hokejisté St. Louis udolali i díky asistenci Vladimíra Sobotky na svém ledě Buffalo 2:1 a stanovili nový klubový rekord v počtu výher za sezonu (52). Předchozí maximum vytvořili před 14 lety, kdy naposledy vyhráli základní část. "Musíme být realisté. Tehdy se ještě počítaly remízy, zatímco dnes můžete výhru a body navíc získat v nájezdech i prodloužení. Je to jiná éra, nedá se oba týmy porovnávat. Není to vůči tehdejšímu týmu fér. Já ho znal, nebyla žádná sranda proti nim hrát. Byl to skvělý tým," uvedl kouč St. Louis Ken Hitchcock.

Sestřih z utkání Tampa Bay - Calgary

Blues se v utkání s nejslabším týmem soutěže trápili. Hubené vedení 1:0, které jim zajistil v úvodu druhé třetiny Maxim Lapierre, drželi až do předposlední minuty. V ní Sobotkovu střelu dorazil Brenden Morrow, hosté ale ještě v čase 59:04 trefou Codyho Hodgsona duel zdramatizovali. "Hlavní jsou dva body, o nulu nejde," řekl brankář Brian Elliot, jenž si připsal 24 zásahů a byl první hvězdou zápasu.

St. Louis se vítězstvím opět dostalo do čela soutěže před Boston, který prohrál na ledě Toronta 3:4 v prodloužení. Za poražené si jednu přihrávku připsal David Krejčí. Výhra však neposunula Maple Leafs ve Východní konferenci do elitní osmičky, neboť Columbus uspěl 2:0 ve Philadelphii a udržel si před nimi na posledním postupovém místě jednobodový náskok. Navíc má dva zápasy k dobru.

Sestřih z utkání Toronto - Boston

To hokejisté Winnipegu přišli i o teoretickou naději na postup do play off, když podlehli doma Pittsburghu 2:4. Brankář Ondřej Pavelec kryl 17 z 21 střel. "Ztrátu, kterou jsme nabrali v úvodu sezony, bylo těžké dohnat. V jednu dobu jsme se hodně posunuli, dostali se ještě do boje o play off, zdramatizovali to a měli šanci. Na to můžeme být pyšní," hodnotil útočník Olli Jokinen sezonu, v níž se Winnipeg zvedl po lednové výměně trenéra. Penguins si vítězstvím zajistili titul v Metropolitní divizi.

Hokejisté Dallasu nevyužili středečního zaváhání Phoenixu, s nímž mají v Západní konferenci stejně bodů a bojují o poslední postupovou příčku. Stars po prohře 1:4 na ledě Caroliny soupeři neodskočili. Zejména kvůli nepovedené pasáži mezi 23. až 28. minutou, kdy za bezbrankového stavu inkasovali třikrát. Za vítěze nenastoupil Jiří Tlustý, kterého vyřadilo ze hry zranění v horní části těla.

Výsledky NHL

Philadelphia - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. Wisniewski, 44. Dubinsky. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.981.

Carolina - Dallas 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 23. E. Staal, 25. Faulk, 28. Liles, 48. Nash - 30. Seguin. Střely na branku: 32:34. Diváci: 15.730.

Toronto - Boston 4:3 p (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 6. Ranger, 20. Bozak, 21. Van Riemsdyk, 63. Kadri - 7. Marchand, 46. Lucic (Krejčí), 53. Bergeron. Střely na branku: 31:38. Diváci: 19.609.

Tampa Bay - Calgary 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 36. Palát - 59. a 60. Glencross, 11. Cammalleri, 11. Westgarth. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.495.

Chicago - Minnesota 3:2 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. Smith, 43. Bickell, rozhodující sam. nájezd Hossa - 15. Coyle, 59. Haula. Střely na branku: 26:27. Diváci: 21.791.

St. Louis - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 22. Lapierre, 59. Morrow (Sobotka) - 60. Hodgson. Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.146.

Winnipeg - Pittsburgh 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 23. O. Jokinen, 30. Redmond - 13. Bennett, 39. Adams, 48. Martin, 57. Gibbons. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 80,95 procenta. Střely na branku: 15:21. Diváci: 15.004.

Colorado - NY Rangers 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 60. a rozhodující sam. nájezd Barrie, 26. Benoit - 3. J. Moore, 36. Stepan. Střely na branku: 37:31. Diváci: 16.721.

San Jose - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Burns, 33. Couture - 4. Nolan. Střely na branku: 21:27. Diváci: 17.562.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...