Neděle 7. března 2021svátek má Tomáš 5 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Paní Jandačová pořád brečí. Je to trenér z úleku, stěžuje si Ševc na trenéra Sparty

PRAHA Hokejisté Liberce neunesli závěr druhé třetiny a Sparta jejich fauly hned třikrát potrestala. Díky výhře 4:1 se sparťané dostali do vedení 2:1 na zápasy, Bílí tygři to však přičítají úzkostlivým rozhodčím, kteří jsou podle nich pod silným tlakem vedení Sparty a kouče Josefa Jandače. Obránce Liberce Martin Ševc ho kvůli jeho steskům nazval paní Jandačovou.

„Nadával mi neskutečným způsobem. Furt na všechny prská, nevím proč. Co říkal? Třeba že prý mám šedivý fousy. Tak jsem mu řekl, že jednou je bude mít taky,“ uvedl Jandač k tomu, že jej Ševc častoval po druhé třetině častoval mezi šatnami nadávkami.

Někdejší reprezentační obránce si vzal trenéra Sparty na paškál i po zápase v rozhovoru s novináři.

Obránce Liberce Martin Ševc zastavuje puk za překonaným libereckým brankářem...
Radost sparťanské střídačky během třetího finále s libercem

„Paní Jandačová brečí na všechny strany a vybrečel si jeden zápas. Nikdy nic nevyhrál a pořád jen brečí do novin,“ nebral si servítky Ševc k muži, který v září povede jako hlavní kouč českou reprezentaci na Světovém poháru.

„A možná nebrečel jen do novin, ale chodil tady i o budovu vedle (u pražské O2 areny sídlí mimo jiné i hokejový svaz). Ale já jsem vždycky říkal, že je to trenér z úleku,“ pokračoval v Jandačově kritice.

„Je pravda, že jsem se do něj o přestávce pustil. Povídal jsem mu, že je šikovný. Že je ho škoda na hokej, že by měl dělat spíš politiku nebo něco takového. Protože hokeji moc nerozumí. Nevyhrál nikdy nic, ani v žácích, a dostane se k reprezentaci. K takovému člověku nemám vůbec respekt,“ doplnil Ševc.

Zároveň ale přiznal, že k faulům libereckých hráčů skutečně došlo a že Tygři musí v úterním čtvrtém zápase zlepšit disciplínu.

„Je to frustrace, když chodí na trestnou lavici jen jeden tým. Ale když se to vezme zpětně, ty fauly byly. Je jen na nás, abychom se z toho poučili. Musíme být klidnější a nereagovat na okolní podněty, protože nám tady nikdo nepomůže.“

Liberecký bek Martin Ševc nenechal na Josefu Jandačovi nit suchou.

Liberecký bek Martin Ševc nenechal na Josefu Jandačovi nit suchou.

Zlobil se především na útočníka Liberce Petra Vampolu, který byl vyloučen už podruhé ve finále do konce zápasu.

„Vampymu se musí něco říct. Navíc v příštím zápase nemůže hrát, takže to nám moc nepomohl,“ zlobil se Ševc.

Polášek: Liberec neumí hrát pod tlakem

„Petr sám rozhoduje o tom, že další zápas hrát nebude, a uvidíme, kolik finálových zápasů ve své kariéře ještě odehraje. Potvrzuje se pravidlo, že kdo nezvládá ve finále emoce, tak nemůže vyhrát,“ byl na svého svěřence naštvaný i trenér Filip Pešán.

A jeho slova potvrdil i obránce Sparty Adam Polášek. „To je prostě Liberec. Tohle nezvládají, neumějí být pod tlakem. Jakmile prohrávají, tak to dělají, protože neznají, jaké je to prohrávat.“

„Mají osobnosti, sami to vidíte a znáte ty jména. Na ty nemusíte ani tlačit a oni se vytočí sami. Ať je to rozhodčím nebo blbou střelou... To jsou jejich nátury,“ dodal Polášek.

Dalším hříšníkem pondělního klání byl útočník Tygrů Michal Birner, jenž v úvodní polovině duelu putoval na trestnou hned třikrát. Po duelu se proto pustil do rozhodčích.

„Vždyť to všichni viděli. Teď je nutno si položit otázku, jestli jsme byli jediný tým, co ty fauly dělal,“ zlobil se Birner.

Birner: Jsem znechucený, co se děje

“První faul byl asi zbytečný, tam jsem se nechal vyprovokovat. Další dva, to vyplynulo ze hry. Nebudu se vymlouvat. My víme, že jsme byli nedisciplinovaní, fauly jsme dělali. Ale dělali jsme je opravdu jen my?“ ptal se liberecký útočník mnohoznačně.

Také on poukázal na to, že vedení Sparty tlačí na rozhodčí. „Ať si každý udělá obrázek sám. Přijde skoro sedmnáct tisíc lidí, je to skvělý zápas a pak co z toho nakonec bylo. Já jsem z toho znechucený, co se tady děje,“ stěžoval si Birner.

„Dělá se tady nějaký tlak přes média na rozhodčí, že my provokujeme. Co to je? Ok, tak teda provokujeme, tak to tak je. Už je mi z toho tady fakt, ani nebudu říkat na co...“

Michal Birner je znechucený z rozhodčích.

Michal Birner je znechucený z rozhodčích.

Tipsport extraliga - 51. kolo

Tipsport extraliga - 50. kolo

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. HC Sparta Praha 51 32 0 0 10 192:113 108
2. HC Oceláři Třinec 51 30 0 0 12 183:130 103
3. BK Mladá Boleslav 51 25 0 0 13 164:124 94
4. Bílí Tygři Liberec 51 23 0 0 15 148:117 90
5. HC Škoda Plzeň 51 23 0 0 15 161:127 88
6. Mountfield HK 51 25 0 0 19 138:126 86

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...