Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paní Jandačová pořád brečí. Je to trenér z úleku, stěžuje si Ševc na trenéra Sparty

Sport

  11:00
PRAHA - Hokejisté Liberce neunesli závěr druhé třetiny a Sparta jejich fauly hned třikrát potrestala. Díky výhře 4:1 se sparťané dostali do vedení 2:1 na zápasy, Bílí tygři to však přičítají úzkostlivým rozhodčím, kteří jsou podle nich pod silným tlakem vedení Sparty a kouče Josefa Jandače. Obránce Liberce Martin Ševc ho kvůli jeho steskům nazval paní Jandačovou.

Další rána pro Liberec. Disciplinárka dala Lakatošovi trest na dva zápasy

„Nadával mi neskutečným způsobem. Furt na všechny prská, nevím proč. Co říkal? Třeba že prý mám šedivý fousy. Tak jsem mu řekl, že jednou je bude mít taky,“ uvedl Jandač k tomu, že jej Ševc častoval po druhé třetině častoval mezi šatnami nadávkami.

Někdejší reprezentační obránce si vzal trenéra Sparty na paškál i po zápase v rozhovoru s novináři.

Obránce Liberce Martin Ševc zastavuje puk za překonaným libereckým brankářem...
Radost sparťanské střídačky během třetího finále s libercem

„Paní Jandačová brečí na všechny strany a vybrečel si jeden zápas. Nikdy nic nevyhrál a pořád jen brečí do novin,“ nebral si servítky Ševc k muži, který v září povede jako hlavní kouč českou reprezentaci na Světovém poháru.

„A možná nebrečel jen do novin, ale chodil tady i o budovu vedle (u pražské O2 areny sídlí mimo jiné i hokejový svaz). Ale já jsem vždycky říkal, že je to trenér z úleku,“ pokračoval v Jandačově kritice.

Sparťana Klimka přijde kopnutí do kolene draho. Ve finále už si nezahraje

„Je pravda, že jsem se do něj o přestávce pustil. Povídal jsem mu, že je šikovný. Že je ho škoda na hokej, že by měl dělat spíš politiku nebo něco takového. Protože hokeji moc nerozumí. Nevyhrál nikdy nic, ani v žácích, a dostane se k reprezentaci. K takovému člověku nemám vůbec respekt,“ doplnil Ševc.

Zároveň ale přiznal, že k faulům libereckých hráčů skutečně došlo a že Tygři musí v úterním čtvrtém zápase zlepšit disciplínu.

„Je to frustrace, když chodí na trestnou lavici jen jeden tým. Ale když se to vezme zpětně, ty fauly byly. Je jen na nás, abychom se z toho poučili. Musíme být klidnější a nereagovat na okolní podněty, protože nám tady nikdo nepomůže.“

Liberecký bek Martin Ševc nenechal na Josefu Jandačovi nit suchou.

Zlobil se především na útočníka Liberce Petra Vampolu, který byl vyloučen už podruhé ve finále do konce zápasu.

„Vampymu se musí něco říct. Navíc v příštím zápase nemůže hrát, takže to nám moc nepomohl,“ zlobil se Ševc.

Polášek: Liberec neumí hrát pod tlakem

„Petr sám rozhoduje o tom, že další zápas hrát nebude, a uvidíme, kolik finálových zápasů ve své kariéře ještě odehraje. Potvrzuje se pravidlo, že kdo nezvládá ve finále emoce, tak nemůže vyhrát,“ byl na svého svěřence naštvaný i trenér Filip Pešán.

A jeho slova potvrdil i obránce Sparty Adam Polášek. „To je prostě Liberec. Tohle nezvládají, neumějí být pod tlakem. Jakmile prohrávají, tak to dělají, protože neznají, jaké je to prohrávat.“

Ze Sparty do NHL. Zraněný útočník Přibyl má namířeno do Calgary

„Mají osobnosti, sami to vidíte a znáte ty jména. Na ty nemusíte ani tlačit a oni se vytočí sami. Ať je to rozhodčím nebo blbou střelou... To jsou jejich nátury,“ dodal Polášek.

Dalším hříšníkem pondělního klání byl útočník Tygrů Michal Birner, jenž v úvodní polovině duelu putoval na trestnou hned třikrát. Po duelu se proto pustil do rozhodčích.

„Vždyť to všichni viděli. Teď je nutno si položit otázku, jestli jsme byli jediný tým, co ty fauly dělal,“ zlobil se Birner.

Birner: Jsem znechucený, co se děje

“První faul byl asi zbytečný, tam jsem se nechal vyprovokovat. Další dva, to vyplynulo ze hry. Nebudu se vymlouvat. My víme, že jsme byli nedisciplinovaní, fauly jsme dělali. Ale dělali jsme je opravdu jen my?“ ptal se liberecký útočník mnohoznačně.

Také on poukázal na to, že vedení Sparty tlačí na rozhodčí. „Ať si každý udělá obrázek sám. Přijde skoro sedmnáct tisíc lidí, je to skvělý zápas a pak co z toho nakonec bylo. Já jsem z toho znechucený, co se tady děje,“ stěžoval si Birner.

„Dělá se tady nějaký tlak přes média na rozhodčí, že my provokujeme. Co to je? Ok, tak teda provokujeme, tak to tak je. Už je mi z toho tady fakt, ani nebudu říkat na co...“

Michal Birner je znechucený z rozhodčích.

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...