Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paráda: Krejčí oslnil Boston a nyní si vydělá 12 milionů dolarů

Sport

  2:50aktualizováno  8:47
PRAHA - Největší české překvapení v NHL - hokejista David Krejčí - prodloužil včera smlouvu v Bostonu. Vedení klubu odmítlo sdělit podrobnosti o kontraktu před oficiální tiskovou konferencí, která je naplánovaná na dnešní odpoledne. Třiadvacetiletý nadějný centr s klubem podepsal tříletou smlouvu na celkem 11,25 milionů dolarů. V příští sezoně si vydělá 3,5 milionu, v dalších dvou letech si vždy o 250 tisíc polepší.

Hvězda Bostonu David Krejčí. foto: AFP

Vedení nejlepšího týmu Východní konference po základní části, které v semifinále play off Konference podlehlo v sedmi zápasech Carolině, tak potvrdilo, že si český talent získal v klubu silnou pozici.

Mladý útočník si připsal v 82 zápasech 73 bodů a v týmové produktivitě skončil druhý za lídrem Markem Savardem. Stejnou pozici měl také v tabulce nejlepších nahraváčů týmu, kde skončil také druhý s jedenapadesáti asistencemi.

HATTRICK DAVIDA KREJČÍHO PROTI TORONTU:

Rodák se Štenberka tak dostal opožděný dárek ke svým třiadvacátým narozeninám. Ve své druhé kompletní sezoně udivil Krejčí vyrovnanými a skvělými výkony celou NHL a patřil mezi tahouny nejlepšího týmu Východu. Byl chválen za skvělou poziční hru a schopnost určovat díky svému přehledu tempo hry.

Díky 36 plusovým bodům za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách v základní části dostal ocenění Plus-Minus Award. Krejčí byl Bostonem draftovám v roce 2004 jako 63. hráč v pořadí a debut si odbyl proti Buffalu 30. ledna 2007.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...