Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukal oslavil titul. Teď bude bojovat o MS

Sport

  19:12
BRNO - Kapitán hokejistů Pardubic Petr Koukal si užil oslavy mistrovského titulu v extralize a dnes se zapojil v Brně do přípravy českého národního týmu před mistrovství světa. Předloňský světový šampion už během play off doléčil zraněné koleno a v turnaji Euro Hockey Tour bude bojovat o nominaci na vrchol reprezentační sezony.

Petr Koukal oslavuje branku foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Do brněnské Kajot Arény, kde ve čtvrtek Pardubice dotáhly své tažení za titulem, se vrátil jen po pár dnech. "Těšil jsem se hodně, na nároďák jezdím vždycky rád," řekl novinářům Koukal.

Po náročném play off i mistrovských oslavách se bude soustředit i na odpočinek, ale už se těší na reprezentační zápasy. "Sil je teď o něco míň, ale nějaké dny jsou ještě volné bez zápasů. Jednou denně trénink, to se dá zvládnout. Uvidím, do kterého zápasu nastoupím, ale sil už bude dost."

Oslavy titulu si Koukal užil. "Bylo to podobné jako před dvěma roky. Jeli jsme z Brna hned do Pardubic na náměstí a pak jsme šli do baru. Druhý den jsme se srazili klasicky znovu ve městě a třetí den jsme si udělali s rodinami a pohárem takovou hezkou oslavu," vyprávěl Koukal. V neděli už prý žádné radovánky neprobíhaly. "A jestli se kluci začnou dneska svolávat znova, to nevím," usmíval se.

ČTĚTE TAKÉ

Teď už má myšlenky jen na národní tým. "Je to zase úplně něco jiného. Uvidím kluky, které jsem dlouho neviděl. Pokecáme, přijdou tréninky a zápasy. Vždycky se mi hrálo dobře za nároďák, v Brně to bylo loni úžasné, takže se na to těším," navázal Koukal. Pochroumané koleno už ho nelimituje.

"Už finále jsem hrál tak, že jsem na to nemyslel," ujistil. V roce 2010 patřil Koukal k výrazným postavám zlatého týmu, loni v Bratislavě se do nabitého kádru nevešel a v průběhu šampionátu cestoval domů. "Byl jsme rád i za to, že jsem se dostal takhle na mistrovství světa. Hráčů z extraligy se tam loni moc nedostalo. Já nad tím dopředu nepřemýšlím, jaká by měla být moje role," prohlásil Koukal.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Ale je připraven o svůj druhý start na velké mezinárodní akci bojovat. "Nejsem v pozici, že bych si vybíral. Za každou pozvánku jsem rád, budu se o to rvát a snažit se do týmu dostat. Když se to nepovede, tak se svět nezbortí," doplnil Koukal.

V příští sezoně se vydá i spolu s dlouholetým spoluhráčem z pardubického útoku Janem Kolářem na první zahraniční angažmá do Nižněkamsku do KHL. "Jsou tam nutné nějaké registrace, ale snad to tak je. Ale zatím se tím nezabývám, možná, až se to bude blížit, tak nad tím budu přemýšlet," dodal Koukal.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...