Petr Průcha (SKA Petrohrad)

Petr Průcha (SKA Petrohrad) | foto: ČTK

Petrohrad porazil mistrovský Třinec, rozhodl Průcha

•   20:55
PŘEROV - Přípravnou bitvu hokejistů Petrohradu s Třincem dnes v Přerově rozhodl jediný gól českého legionáře Petra Průchy, díky němuž ruský celek vedený trenérem Milošem Říhou porazil českého mistra 1:0.

Velkým dílem k vítězství Rusů přispěl i brankář Martin Štěpánek, na němž si Oceláři v několika šancích vylámali zuby.

Atraktivní měření sil vyprodalo přerovský stadion, tři tisíce diváků se však nedočkaly ani jedné trefy úřadujících českých šampionů. Říhův výběr, který proti pondělnímu utkání v Brně nastoupil s kompletní plejádou svých hvězd včetně Arťuchina, Thoresena, Afinogenova, Weinhandla či Višněvského, toho soupeři moc nedovolil.

Otáčet se od začátku musel spíše Hamerlík v třinecké brance, který v páté minutě zmařil Arťuchinův únik v oslabení. Rozhodnutí přinesla už 17. minuta, když přesilovkovou spolupráci s Afinogenovem zakončil Průcha.

Třinec měl nejblíže k vyrovnání v závěru, Štěpánek však vyřešil několik závarů před svou brankou, kde na něj několikrát dorážel hlavně Polanský. Oceláři pak nevyužili ani krátkou přesilovku pět na tři.