Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

NHL: Philadelphie se v play-off oklepala z debaklu. K výhře přispěl i Voráček

8:53
NEW YORK - Hokejisté Philadelphie se oklepali z debaklu 0:7 v Pittsburghu v úvodním utkání prvního kola play off NHL. I s přispěním asistence Jakuba Voráčka vyhráli Flyers na ledě soupeře 5:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Výhodu domácího prostředí využil stoprocentně Winnipeg, který porazil Minnesotu 4:1 a vede 2:0 na zápasy.

Jakub Voráček (93) a Evgeni Malkin (71) během zápasu Philadelphia Flyers proti Pittsburgh Penguins. foto: ČTK

Výsledky play-off NHL

1. kolo play off NHL: Východní konference - 2. zápas: Pittsburgh - Philadelphia 1:5 (0:1, 0:1, 1:3) Branky: 46. Hörnqvist - 20. Gostisbehere, 21. Couturier, 42. Konecny, 46. Patrick (Voráček), 60. MacDonald. Střely na branku: 35:20. Diváci: 18.648. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Elliott, 3. Provorov (všichni Philadelphia). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy: Winnipeg - Minnesota 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Branky: 29. Myers, 48. Stastny, 50. Copp, 58. Laine - 60. Parise. Střely na branku: 44:17. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Roslovic, 3. Laine (všichni Winnipeg). Stav série: 2:0.

Vegas - Los Angeles 2:1 v druhém prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) Branky: 15. Tuch, 96. Haula - 36. LaDue. Střely na branku: 56:30. Diváci: 18.588. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Schmidt (oba Vegas), 3. Quick (Los Angeles). Stav série: 2:0.

Trenér Philadelphie Dave Hakstol i přes hrozivou prohru z minulého utkání plně důvěřoval svým svěřencům a neučinil žádnou změnu v sestavě. Flyers se dostali do dvoubrankového trháku na přelomu první a druhé třetiny. Skóre otevřel Shayne Gostisbehere v přesilové hře střelou od modré čáry. Druhou trefu přidal se štěstím Sean Couturier, jehož přihrávka se od hole gólmana Matta Murrayho snesla do vzduchu a od těla Krise Letanga šla do branky.

Dvě velké šance na snížení zahodil ještě v prostřední části Sidney Crosby. Samostatný únik mu ale zneškodnil gólman Brian Elliott a podruhé lídr Pittsburghu netrefil odkrytou branku.

Hosté se uklidnili v úvodu závěrečné třetiny dalšími dvěma góly. U branky na 4:0 si připsal asistenci Voráček, když v přesilové hře přihrál puk k levé tyči Sean Couturierovi, který úžasnou zadovkou uvolnil na druhé straně Nolana Patricka. Dvojka loňského draftu pohodlně skórovala do prázdné branky. Pittsburgh sice vzápětí snížil, ale v závěru při powerplay znovu inkasoval. Philadelphia porazila svého rivala v této sezoně až na šestý pokus.

Na první gól se ve Winnipegu čekalo až do poloviny zápasu a stál za to. Domácí obránce Tyler Myers zariskoval a jako poslední hráč zvolil kličku, kterou se dostal do střelecké pozice a přesně zamířil z pravého kruhu ke vzdálenější tyči. Zbývající tři branky přidali Wild, kteří soupeře přestříleli 44:17, v rozmezí 48. až 58. minuty. Hosté poté alespoň připravili o čisté konto Connora Hellebuycka.