Hokejisté Philadelphie porazili v Torontu i díky jedné asistenci českého...

Hokejisté Philadelphie porazili v Torontu i díky jedné asistenci českého útočníka Jakuba Voráčka New York Islanders 5:4 ve druhém prodloužení. | foto: John E. Sokolowski-USA TODAY Sports

Philadephia díky asistenci Voráčka porazila New York Islanders. Vyrovnala stav série 2. kola play off NHL

•   6:59
Edmonton/Toronto - Hokejisté Philadelphie porazili v Torontu i díky jedné asistenci českého útočníka Jakuba Voráčka New York Islanders 5:4 ve druhém prodloužení a vyrovnali stav série 2. kola play off NHL ve Východní konferenci na 3:3 na zápasy. V čase 95:03 rozhodl tečovanou střelou ruský obránce Ivan Provorov.

Rozhodující sedmý duel vynutil v Edmontonu v souboji Západní konference také Vancouver, který vyhrál nad Vegas 4:0.

Do utkání s Islanders lépe vstoupila Philadelphia. Po gólech Kevina Hayese a Jamese van Riemsdyka, jemuž asistoval Voráček, vedla v 12. minutě 2:0. Islanders ale skóre ještě před polovinou utkání otočili.

Flyers v 34. minutě zásluhou Michaela Raffla vyrovnali, ale závěr třetiny opět patřil Islanders, kteří se brankou Mathewa Barzala dostali zpět do vedení. Do prodloužení poslal duel kanadský útočník Scott Laughton, který v 50. minutě proměnil rychlý protiútok.

Na rozhodující branku se v prodloužení čekalo dlouhých 35 minut. Druhý nejdelší duel tohoto ročníku rozhodl Provorov, který využil výborné práce Hayese.

2. kolo play off NHL:

Východní konference (Toronto) - 6. zápas:

New York Islanders - Philadelphia 4:5 v 2. prodl. (1:2, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Branky: 17. Brassard, 22. M. Martin, 24. A. Lee, 40. Barzal - 11. K. Hayes, 12. J. van Riemsdyk (Voráček), 34. M. Raffl, 50. Laughton, 96. Provorov. Střely na branku: 53:31. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Provorov (oba Philadelphia), 3. Barzal (NY Islanders). Stav série 3:3.

Západní konference (Edmonton) - 6. zápas:

Vancouver - Vegas 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 3. Virtanen, 42. J. T. Miller, 49. Q. Hughes, 56. Horvat. Střely na branku: 23:48. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. J. T. Miller, 3. Q. Hughes (všichni Vancouver). Stav série 3:3.