Plekanec přispěl dvěma góly k výhře Montrealu, skóroval i Krejčí

7:26aktualizováno  7:46
NEW YORK - Kapitán národního hokejového týmu Tomáš Plekanec se v utkání NHL zasloužil dvěma góly o výhru Montrealu v Ottawě 5:4 v prodloužení. Povedený zápas sehrál také další reprezentant David Krejčí, jenž gólem a asistencí přispěl k vítězství Bostonu 4:2 na ledě Dallasu.

Tým Montrealu foto: ČTK

Plekanec už ve 3. minutě ve vlastním oslabení otevřel skóre zápasu, v němž Canadiens brzy získali vedení 3:0. Senators ale do konce druhé třetiny skóre otočili, až v 52. minutě kladenský odchovanec svým šestnáctým gólem v sezoně vyrovnal na 4:4. O výhře Montrealu pak rozhodl po 23 sekundách prodloužení P. K. Subban.

Hrdinou zápasu se stal brankář hostujícího celku Carey Prisce, který zlikvidoval 40 ze 44 střel domácích. Hned čtyřikrát vychytal dalšího člena českého výběru pro nadcházející olympijský turnaj v Soči Milana Michálka.

Dobrá zpráva pro reprezentačního kouče Aloise Hadamczika: poprvé po více než dvou týdnech se vrátil do sestavy New Jersey Patrik Eliáš. V duelu s Coloradem ale neuspěl v závěrečném rozstřelu a Devils prohráli 1:2 po nájezdech. "Ďáblové" tak nedokázali vyhrát v penaltové loterii ani na osmý pokus.

Druhou výhru v řadě vychytal brankář Ondřej Pavelec, jenž 20 zákroky dovedl Winnipeg k vítězství 5:2 na ledě Calgary. Jednou asistencí přispěl k úspěchu Jets útočník Michael Frolík.

Výsledky NHL

• NY Rangers - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
    Branka: 55. Zuccarello. Střely na branku: 48:38. Diváci: 18.006.
  • Philadelphia - Nashville 3:4 sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
    Branky: 2. Schenn, 40. Meszároš, 59. Simmonds - 11. Nystrom, 17. Legwand, 46. Weber, rozh. nájezd Josi. Střely na branku: 30:37. Diváci: 19.917.
  • Ottawa - Montreal 4:5 pp (2:3, 2:0, 0:1 - 0:1)
    Branky: 18. MacArthur, 19. Karlsson, 38. Ryan, 39. Turris - 3. a 52. Plekanec, 15. Pacioretty, 16. Desharnais, 61. Subban. Střely na branku: 44:23. Diváci: 19.217.
  • Tampa Bay - NY Islanders 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
    Branky: 6. St. Louis - 39. Vanek, rozh. nájezd Nielsen. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.333.
  • Florida - San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
    Branky: 40. J. Thornton, 45. Nieto, 52. Pavelski. Střely na branku: 24:39. Diváci: 13.149.
  • Phoenix - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Branka: 13. Vermette. Střely na branku: 23:29. Diváci: 12.307.
  • Minnesota - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
    Branky: 11. Pominville, 37. Prosser, 39. Fontaine, 41. Zucker - 23. Eberle. Střely na branku: 33:21. Diváci: 18.037.
  • Dallas - Boston 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
    Branky: 42. E. Cole, 59. Jamie Benn - 40. Krejčí, 44. Marchand, 56. Lucic (Krejčí), 60. Bergeron. Střely na branku: 34:41. Diváci: 16.890.
  • Colorado - New Jersey 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
    Branky: 9. O'Reilly, rozh. nájezd Duchene - 49. Boucher. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14.090.
  • Calgary - Winnipeg 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
    Branky: 41. Giordano, 52. Bouma - 6. Little (Frolík), 9. Byfuglien, 30. Scheifele, 38. O. Jokinen, 43. Trouba. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 22:23. Diváci: 19.289.
  • St. Louis - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
    Branky: 26. Oshie z trest. střílení - 43. a 45. Lewis, 3. Muzzin, 60. Carter. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.374.