Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plekanec se vrací domů. Bude hrát s Jágrem na Kladně nebo v Třinci?

Sport

  15:30
PRAHA - Začíná se odkrývat tajemství ohledně budoucího angažmá Tomáše Plekance. Známý hokejový útočník před pár dny ukončil angažmá v Montrealu a naznačil, že už nechce pokračovat v NHL. Míří domů a podle čerstvých informací serveru Lidovky.cz o něj projevily oficiální zájem Třinec a Kladno. Ve hře je však i Kometa a další. Třeba Sparta.

Setká se Tomáš Plekanec na Kladně opět s Jaromírem Jágrem? foto:  Michal Růžička, MAFRA

„Ano, o Tomáše Plekance máme zájem. Jsme předběžně domluveni na tom, že až se vrátí do Česka, tak si sedneme a probereme možnosti jeho případného angažmá v Třinci,“ řekl Radim Sajbot, tiskový mluvčí slezského klubu. 

Ten se jako jediný z extraligy nebál otevřeně přiznat, že o Plekance stojí.

To Kometa, o níž se v souvislosti se zkušeným útočníkem mluví, mlží. „Nevyjadřujeme se k tomu. Je to mediální spekulace,“ sdělil stroze brněnský mluvčí Michal Chylík.

Rytíři Kladno - Pardubice. Kladenští útočníci Jaromír Jágr (vpravo) a Tomáš...

Kladenští útočníci Jaromír Jágr (vpravo) a Tomáš Plekanec se radují z gólu

Ale pozor: ač se to zdá jako nejméně pravděpodobná varianta, ve hře je i návrat do mateřského Kladna. 

Klub ostatně prostřednictvím svého mluvčího Víta Herala vzkázal: 

„Tomáš v tuhle chvíli ví, že tu má dveře otevřené. S Jaromírem Jágrem je v kontaktu a je jenom na něm, jak se rozhodne a jak si vyhodnotí svou situaci. Kladno zájem má, je to jeho základna, od které se může vždycky odrazit. Nikdo mu nebude nic vyčítat.“

Je tedy docela reálné, že Plekanec svou misi v Česku načne právě doma. V Kladně se může v klidu rozehrát a pak případně odejít. Nebo nastupovat v extralize na střídavé starty.

Když hráč Plekancova formátu skončí v NHL, má na stole obvykle neskutečné nabídky, kterým Kladno pochopitelně nemůže konkurovat. 

V jeho případě však mohou hrát roli i osobní záležitosti související s rozvodem s Lucií Vondráčkovou a také fakt, že může chtít být blíž dětem.

Jaromír Jágr (vlevo) a Tomáš Plekanec při zápase s Lotyšskem.
Slavia Praha - Rytíři Kladno. Zleva Jaromír Jágr z Kladna, Jiří Tlustý z Kladna, Tomáš Plekanec z Kladna a Pavel Patera z Kladna se radují z gólu Plekance, na který mu přihrál Jágr

Pokud by se chtěl usadit, určitě nepůjde hrát do dalekého Třince. Moc dobře ví, že o něj má zájem Jágr, se kterým je v kontaktu průběžně po celý rok. 

A Kladno je schopné mu vytvořit na prvoligové poměry slušné podmínky. Ty se sice nemohou rovnat těm extraligovým, ale Plekanec nemusí mít zapotřebí jít po financích.

Ve hře může být ještě Sparta, která je od Kladna blízko. Její reakci zjišťujeme.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat