27. listopadu 2008 9:52 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Plekanec ukončil střelecký půst

Martin Havlát  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Havlát | foto: ČTK

MONTREAL  Český útočník Tomáš Plekanec ukončil ve středečním utkání sérii osmi zápasů bez vstřelené branky a vítězným gólem se přičinil o vítězství Montrealu 3:1 na ledě Detroitu.

Canadiens vstřelili všechny tři branky v prostřední třetině, přičemž Plekanec v ní zvyšoval na 2:0 a po zápase byl vyhlášen první hvězdou utkání.

"Ten gól nás dostal do dvoubrankového vedení a lépe se nám pak dýchalo," řekl Plekanec o brance, kterou dal v přesilové hře střelou z pravého kruhu. Zároveň si český hráč velmi pochvaloval herní systém, který jeho tým praktikoval proti vítězi Stanleyova poháru: "Nenapadali jsme je. Čekali jsme na ně ve středním pásmu a snažili se je nutit ke ztrátám kotouče. Odvedli jsme skvělou práci."

Gól si připsal také Aleš Hemský v dresu Edmontonu, jeho trefa však zůstala jediná. Soupeř z Los Angeles dokázal skórovat dvakrát, a odvezl si tak z Kanady vítězství. Skvělé představení předvedli dva ruští kohouti Malkin a Ovečkin. Oba dva zajistili svým týmům vítězství třemi góly. Zcela jiným způsob se zapsal do statistik David Kočí. Český bitkař se letos podruhé popral, tentokrát porazil New Yorského Orra.

Bitka Davida Kočího

Brankář Tomáš Vokoun odchytal v duelu Floridy s New Jersey pouze první třetinu. Obdržel v ní dva góly z dvanácti střel a místo v kleci Panthers přepustil Craigu Andersonovi. "Bylo to jednoduché rozhodnutí," řekl trenér Floridy Peter DeBoer. "Nelíbil se mi ani jeden z těch gólů, které jsme dostali. Nelíbila se mi ani naše předváděná hra. Doufal jsem, že to bude životabudič pro naše hráče," pokračoval kouč Floridy.