Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Plzeň udolala v prodloužení Pardubice a uhájila druhé místo

21:47
Jde do tuhého. Ze základní části hokejové extraligy zbývají po dnešku odehrát už pouhé tři zápasy. Úspěšně si v pátečním 49. kole vedla Plzeň, která vyhrála v Pardubicích 4:3 v prodloužení. Ve vypjatém závěru přišlo neobvyklé rozuzlení. V prodloužení se zranil domácí brankář Július Hudáček, kterého musel nahradit Dušan Salfický. Plzeň navíc dostala k dispozici přesilovou hru a tu okamžitě využil Tomáš Vlasák. Západočeši tak získali dva body a srovnali s Pardubicemi vzájemnou bilanci v sezoně.

Plzeňští se radují z branky v prodloužení foto: ČTK

V Pardubicích se hrálo od úvodu s velkou ofenzivní chutí, a tak nebylo velkým překvapením, že první třetina nabídla hned čtyři branky. Skóre utkání otevřel v páté minutě Kratěna, který rychle dorazil kotouč po ráně Jána Sýkory do tyče. Slovenský útočník do konstrukce branky poté pálil ještě jednou.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (Pardubice): "Pro nás to byl velmi těžký zápas s kvalitním protivníkem. Měli jsme to dobře rozehrané, ale je třeba uznat, že soupeř byl aktivnější. Ve třetí části jsme měli šance, rozhodnout mohl Ďaloga, navíc jsme hráli čtyři přesilovky, ale bohužel to nevyšlo. Plzeň pak přesilovku čtyři na tři sehrála parádně, takže druhý bod bere zaslouženě."
Milan Razým (Plzeň): "Byl to velmi pěkný zápas, oba týmy se snažily hrát útočně. Pro nás bylo důležité, že domácí neodskočili o více než jeden gól a vždy jsme dokázali rychle srovnat. Ve třetí třetině jsme si trochu zahrávali a soupeři nabídli čtyři přesilovky, ale naštěstí jsme je ubránili. S dvěma body za výhru v prodloužení jsme spokojení."

Domácí odpověděli v přesilovkách, když využili obě možnosti, které v první části dostali. U obou branek byl Nosek, který nejprve Mensatora propálil sám, poté po zaváhání plzeňského brankáře připravil první extraligový gól pro Pjanova. Vedení ale Pardubicím dlouho nevydrželo. Za 82 vteřin se z mezikruží opět trefil Kratěna.

Od druhé třetiny si Plzeň vytvořila výraznou střeleckou převahu, ale nedokázala ji přetavit ve vedoucí gól. Obléhání svého brankoviště Hudáček dlouho odolával. To Pardubice svou vážnější možnost využily, když po akci Ďalogy zamířil přesně Semorád. Ani tentokrát Plzeň na vyrovnání nečekala dlouho. Přesně za 49 vteřin využil Kašpaříkův pas důrazný Lev.

Po půlminutě třetí části ujel při signalizované výhodě do brejku Ďaloga, trefil ovšem pouze břevno. Následnou přesilovku nesehráli domácí dobře a podobně si vedli i při dalších třech nabídnutých výhodách. A když svou jedinou přesilovou hru nevyužila ani Plzeň, dospělo utkání do prodloužení. V něm musel kvůli zranění odstoupit Hudáček a náhradního brankáře Salfického po pár vteřinách prostřelil Vlasák, který využil přesilovou hru.

49. kolo extraligy

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:4 pp (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. T. Nosek (Gregorc, Pjanov), 13. Pjanov (T. Nosek, Vašíček), 30. Semorád (Ďaloga, P. Sýkora) - 5. Kratěna (J. Sýkora, Boháč), 15. Kratěna (Martin Straka, Slovák), 32. Lev (Kašpařík), 63. Vlasák (Martin Straka, Duda). Rozhodčí: Šír, Jeřábek - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:8, navíc T. Nosek (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8496.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 14. V. Němec (Kováčik, T. Svoboda), 19. H. Zohorna (Dlapa), 25. V. Němec (T. Svoboda, Burian), 50. V. Němec (J. Káňa II, T. Svoboda) - 38. Hübl (Pavlík). Rozhodčí: Čech, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 52. Pohl (Zaťovič), 54. Zaťovič (R. Hruška). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Majeský a David Růžička (oba Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1602.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Čajánek, O. Veselý), 30. Köhler (Balaštík, Leška), 48. Honejsek (Leška), 57. J. Ondráček (Kubiš) - 44. Tvrdík (Pospíšil), 60. Frühauf (Harant, Knotek). Rozhodčí: Minář, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4, navíc Kudrna (Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4059.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 1. Filippi (Gřegořek). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 3599.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Kadlec, 38. Štich (Bednář) - 18. Hrňa (Orsava, Peterek), 19. Martin Růžička (Roth, Polanský), 32. Martin Růžička (Adamský, D. Nosek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 3180.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:5 (0:4, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 36. Strapáč (Barinka), 46. Huna, 59. Huna (Roman, Svačina), 60. Strapáč (Burger) - 2. Buchtele (Krejčík), 2. Klimek (Divíšek), 11. Forman (Přibyl, Polášek), 15. Kumstát (Buchtele), 44. Kumstát (Buchtele). Rozhodčí: Bláha, Hodek - Kostka, Lacina. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 6885.