Plzeň zničila Pardubice jedenácti góly, Vítkovice rozebraly Zlín

20:37
PRAHA - Rok 2019 začal pro řadu hokejových fanoušků brankovými hody. S úsměvy na rtech mohli odcházet ze stadionu příznivci Vítkovic nebo Plzně, naopak zlínští či pardubičtí hráči měli na dlouhých cestách domů o čem přemýšlet.

Jan Kovář slaví branku. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Výsledky 32. kola hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 54. F. Lukeš (V. Hübl) - 24. Jergl (J. Knotek, Ostřížek), 38. J. Knotek, 50. Nahodil, 59. Škůrek (Jaroměřský, Strapáč).

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 11:1 (2:0, 4:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 2. Jan Kovář (Gulaš, Kaňák), 6. Jan Kovář (Gulaš, Pulpán), 28. Allen (Gulaš, Indrák), 30. D. Kindl (Preisinger, Vráblík), 39. D. Kindl (Čerešňák, V. Němec), 40. Eberle (P. Straka, Pulpán), 41. Gulaš (Pulpán, Indrák), 52. Čerešňák (Kracík, V. Němec), 55. Kantner (D. Kindl), 58. Kratěna (Čerešňák), 58. Preisinger (Kantner) - 43. Mandát (Budík, Perret).

HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín 6:1 (5:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Olesz (Lev), 5. Š. Stránský (Gregorc, Olesz), 8. P. Zdráhal (Š. Stránský, Gregorc), 13. D. Květoň (O. Roman, Šidlík), 16. O. Roman (Schleiss), 31. P. Zdráhal (Schleiss, Výtisk) - 3. Lakatoš.
HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Mueller (Čermák, Plekanec), 36. Němec (Erat, Barinka), 49. Mueller (Němec, Zaťovič), 55. Zaťovič (Mueller, Němec) - 36. Martin Růžička (Roth)

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Vincour (Zámorský, Koukal), 22. Cingel (F. Pavlík, Rosandič), 31. Koukal (Smoleňák) - 7. Gríger (Plutnar, Šenkeřík), 44. Flek (T. Rachůnek, Šenkeřík).

Ve Vítkovicích začal lépe hostující Zlín. Jenže branka Dominika Lakatoše byla asi posledním momentem, kdy střídačka Beranů jásala. O čtyřiatřicet vteřin později Vítkovice srovnaly, o dvě minuty později dokonce vedly, a do konce první části ještě nasázely další tři góly.

Svěřenci Jakuba Petra ještě neměli dost, a ve druhé části přidali další branku díky Patriku Zdráhalovi. Závěr zápasu ještě okořenila drobná výměna názorů mezi Schleissem a Kubišem.

Jediný gól byl souzen i hráčům Pardubic. Proti nim byla výborně hrající Plzeň, a především fantastický Jan Kovář, který na ledě přímo zářil a zasloužil se o první dvě branky domácích. A pokud si něco slibovali východočeští hráči od druhé části, zmrazily veškeré jejich naděje další čtyři zásahy Západočechů.

V závěrečné části si konečně mohli zakřičet gól i hostující fanoušci, jenže těm domácím to bohatě kompenzovali plzeňští hráči, kteří vstřelili další branky a celý stadion necelé tři minuty před koncem skandoval: „Deset, deset.“ Což ještě nebylo všechno, na konečných 11:1 upravil Preisinger.

Radost svým příznivcům neudělali hokejisté Litvínova. Dorazila nepříjemná Olomouc, se kterou Severočeši moc hrát neumějí. Což se naplno projevilo ve druhé části, kdy domácí hráči inkasovali jak v oslabení, tak i ve vlastní přesilovce, protože litvínovské obraně ujel Knotek.

V padesáté minutě navíc ještě Kohouti zvýšili na 3:0, a i když na 1:3 snížil Lukeš, poslední slovo měli Hanáci brankou na 4:1. Domů si tak vezou plný počet bodů.

Šlágrem pátečního večera byl zápas Komety Brno s Třincem. Nejvíce branek padlo ve druhé dvacetiminutovce, kdy se nejprve trefil domácí Mueller, o necelých deset minut později vyrovnal Martin Růžička. Následně skóroval brněnský Němec a v DRFG Areně bylo veseleji.

O to radostněji slavili brněnští příznivci, když Mueller se Zaťovičem zvýšili vedení Komety. Další zásahy už diváci neviděli.

Daniel Rákos z Hradce Králové před brankou Karlových Varů.
Momentka ze zápasu Kometa Brno - Třinec.

Góly padaly i v Hradci Králové. Tam přijely Karlovy Vary, a nestihly se pomalu ani rozkoukat, a už prohrávaly. Podobně dlouho se ale vzpamatovávali z úvodní branky i východočeští hokejisté, a Vary bleskově vyrovnaly. Ve druhé části poslali domácí hokejisty do dvojnásobného vedení Cingel a Koukal.

V závěrečné části dal ještě naději hostujícímu týmu Flek, jenže to bylo ze strany západočeského týmu vše. Ani odvolání brankáře nepřineslo hokejistům Energie vyrovnání.