Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po výtržnostech Slavia asi opět zdraží lístky na Brno

Sport

  11:30
PRAHA - Fanoušci Komety Brno zase řádili v pražské O2 areně. Při nedělním utkání se Slavií dokonce vykopli i tvrzené sklo na mantinelu.

Fanoušci Komety Brno. foto: ČTK

Do Prahy dorazily přibližně tři a půl tisíce brněnských fanoušků. Velká část z nich byla v podnapilém stavu. Ve 32. minutě navíc vyrazili plexisklo, kvůli čemuž byla hra na nějakou dobu přerušena. V aréně musela zasahovat i policie. "Během bezpečnostních opatření jsme zaznamenali šest přestupků a jeden trestný čin - výtržnictví a poškozování cizí věci. Všichni provinilci skončili na policejní služebně," uvedla ČTK policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Kriticky se k příznivcům Komety vyjádřil i Tomáš Pospíšil, který je ve Slavii na hostování právě z Brna. "To je tragédie. Tihle ať zůstanou doma a zavřou se někde do klece."

PSALI JSME:

Slavia vyšla hostujícím fanouškům vstříc, když na nedělní utkání snížila vstupné na standardní ceny. V minulosti totiž bylo dané, že si divák za domácí utkání Slavie s Kometou připlatil. Na ostatní týmy byly ceny v rozmezí 180-260 korun, zatímco na Brno 250 až 350 Kč.

Vstřícný krok se ale sešívaným nevyplatil. Alkoholem posilnění fanoušci kvůli svému chování zapříčinili několik vynucených přestávek utkání. "Ukázalo se, že asi budeme muset zůstat u vyššího vstupného i za cenu toho, že na utkání s Brnem přijede méně fanoušků. Jde nám především o bezpečí našich diváků. Když jsme minule nasadili vyšší vstupné, osvědčilo se to a žádné problémy nebyly. Když jsme chtěli fanouškům Komety vyjít vstříc a vstupné snížili, znovu jsme na to doplatili," řekl LN marketingový ředitel Slavie Jan Kratochvíl.

O konečném rozhodnutí, zda Slavia opět na Brno zvýší vstupné, se bude teprve jednat. "Až to bude na pořadu dne. Pochopte, teď máme trochu jiné starosti," uzavřel manažer třináctého klubu tabulky Kratochvíl.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...