Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po zlatých medailích následovalo vězení

Sport

  20:30
PRAHA - Ve dveřích stáli dva estébáci, v těch svých kabátech jako dva sloupy. Šli za ním na dvůr a přivedli ho i s kobercem, který zrovna klepal. Jen mu řekli, ať si vezme klíče od auta, aby byl večer rychle doma. Vrátil se až za pět let.

Bohumil Modrý. foto: Archiv Blanky Modré.

Opět stál v hokejové brance. Na místě, které mu získalo respekt nejen v Evropě, ale i zámoří. Oči hokejového elegána Bohumila Modrého ale nejvíce prozrazovaly, že něco není v pořádku. Pět let vězení a především ta část, kdy v Jáchymově tahal bedny s uranovou rudou, si vybraly svou daň.

Pohnute osudy.

"Bylo to pro mě něco úžasného, vidět ho na protější straně. Hned mi ale bylo jasné, že jeho fyzický stav není dobrý," vzpomíná na jediný vzájemný souboj budoucí reprezentační brankař Josef Mikoláš. Jeho Vítkovice tehdy vyhrály přípravné utkání nad Motorletem 9:3.

Dvojnásobný mistr světa a stříbrný olympijský medailista s tváří hollywoodského herce se nadobro loučil s kariérou. Bez velkých oslav, fanfár a slov díků. Na lavičce Motorletu ještě zůstal v roli trenéra, postupující nemoc jej ale brzy od hokeje odtrhla úplně.

 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat