Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podařilo se mi ještě najít motivaci, říká liberecký veterán Nedvěd

Sport

  19:33
LIBEREC - Hokejistu Petra Nedvěda čeká pravděpodobně poslední sezona v kariéře. Jednačtyřicetiletý útočník a kapitán Liberce to připustil v rozhovoru pro klubový web. O tom, zda má pokračovat, přemýšlel už po minulé sezoně. "Mé rozhodování je hodně otázkou motivace. Tu jsem našel a to je pro mě nejdůležitější," řekl Nedvěd po návratu z tradiční dovolené na Floridě.

Česko (Petr Nedvěd) foto: ČTK

"Přesvědčila mě také práce vedení na posílení kádru. Prezident klubu Petr Syrovátko dal jasně najevo, že chce znovu Tygry posunout do vrchních pater extraligy. Když jsem se rozhodl pokračovat, už bylo vše rychlé," přiblížil Nedvěd. "Pro mě to bude nejspíš poslední sezona, chci si ji užít." V uplynulém ročníku Severočeši překvapivě hájili příslušnost k elitě v baráži a podle Nedvěda bylo nutné mužstvo posílit. "Musím říct 'klobouk dolů', že se to vede takovýmto způsobem. Přišli čtyři hráči se zkušenostmi z reprezentace. Finančně to musí být velmi těžké a i na tom je vidět, že to vedení klubu myslí vážně s posunem zpět nahoru," řekl Nedvěd.

Liberecký hokejista Petr Nedvěd

Tuší, že s posilami, mezi nimiž jsou i jména útočníků Petra Vampoly a Martina Bartka, se zvýší zároveň i očekávání, ale z toho obavy nemá. Věří, že pro tým bude každý z nových hráčů přínosem. "Myslím, že se jim bude v Liberci líbit. Hrát za Bílé Tygry by pro každého mělo být privilegium. Doufám, že si mančaft brzy sedne a začne rozdávat radost. Rozhodně víc radosti než vloni," uvedl Nedvěd. Podobně jako předchozích letech volí individuální trénink a do letní přípravy týmu se nejspíš nezapojí.

S tréninkem začal ještě před tím, než se rozhodl hrát dál

"I když nevylučuji, že stejně jako v minulých letech s nimi absolvuji jeden nebo dva tréninky. Třeba výjezd na kole, kde je dobré jet ve větším balíku. Ještě budu mluvit s trenérem Pavlem Hynkem a domluvíme se, kdy začnu s tréninkem na ledě," řekl Nedvěd. S tréninkem prý začal ještě před tím, než se rozhodl hrát dál. "Jsem už zkrátka takový typ. Potom, co jsem se domluvil, že v Liberci odehraji ještě sezonu, jsem přípravu zintenzivnil. Na tvrdý trénink mám dostatek času. Připravuji se stejně jako už mnoho let, vlastně už od roku 1990, kdy jsem naskočil do NHL. Letos jsem začínal už na Miami a teď pokračuji v Praze," uvedl Nedvěd, jenž trénuje s dalším veteránem Martinem Ručinským.

Česko slaví bronzové medaile (Petr Nedvěd)

Jiného kamaráda Jaromíra Jágra sledoval v bojích o Stanleyův pohár, v němž Boston podlehl 2:4 na zápasy Chicagu. "Jarda si odehrál to svoje. To znamená, že byl dobrej. V posledním zápase měl nějaké zranění, takže toho moc nenahrál. Celkově měl smůlu v koncovce, prostě mu to tam nepadalo. Měl tam skvělý okamžiky, zvonily tyče, ale góly nedával. To jediné by se mu snad dalo vytknout," prohlásil Nedvěd.

Z finálových bitev hokejista s bohatými zkušenostmi z NHL vynechal jedinou a za předvedenou hru ocenil oba týmy. "Užil jsem si to. Byly to krásné souboje. Samozřejmě jsem se díval i na poslední utkání. To byla teda otočka v poslední minutě! Už jsem si myslel, že dojde na sedmé utkání a pak dva takové góly. Pro Boston to musela být hodně studená sprcha," odtušil Nedvěd.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!