9. září 2011 16:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Podle agentů hráči z Ruska utíkat nechtějí

Donald Meehan (vlevo) a Robert Spálenka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Meehan (vlevo) a Robert Spálenka. | foto: www.sport-invest.cz

PRAHA Jen těžko lze zatím odhadovat, jak dalece ovlivní do budoucna středeční tragická událost, při níž ve středu havarovalo letadlo s hráči týmu Lokomotiv Jaroslav na palubě, odchody hráčů do Kontinentální hokejové ligy (KHL).

Nebo případně i rychlejší návraty hokejistů, kteří tam již působí, oproti jejich původním plánům. "Nic takového jako náznaky ohledně touhy po návratu domů nemám. Že by tam odtud chtěl někdo po té středě utíkat, o tom se mnou nikdo nemluvil," řekl ČTK hráčský agent Michal Sivek.

"Ani mně kvůli něčemu takovému nikdo nekontaktoval, ale my teď řešíme naprosto jiné věci," uvedl jiný hráčský zástupce Robert Spálenka.

Sivek sám nedokázal odhadnout, zda bude smrt téměř všech členů Lokomotivu včetně českých hráčů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka nějakým způsobem ovlivňovat rozhodování jeho klientů v budoucnosti.

"Těžko říct. Je to samozřejmě strašná tragédie, ale je to jako kdyby se letecká katastrofa stala kdekoliv po světě. Také kvůli tomu nepřestanou hráči chodit ven, potažmo do Ruska. Důležité bude ovšem nejspíš také to, jestli se něco stane a posune v otázce bezpečnosti letecké přepravy v Rusku," přemítal Sivek.

Ani hvězda první velikosti Jaromír Jágr, který ještě v minulé sezoně hájil v KHL barvy Omsku, nevěří, že by po tragické nehodě přestali najednou do KHL chodit zahraniční hráči.

Miloš Říha.

Podle Miloše Říhy, trenéra Petrohradu, řada hráčů zvažuje opustit KHL.

"Těžko říct a soudit teď, jeden den po tragédii. Spousta lidí si řekne něco teď a něco jiného třeba za rok, kdy už to nebude v tak živé paměti. Pokud bude chtít hráč vydělat peníze a bude se rozmýšlet mezi KHL a farmou v Americe, tak na to asi zapomene, když už historie nebude tak čerstvá," předpověděl Jágr.

Naopak bývalý hráč a současný člen představenstva prvoligového Hradce Králové Martin Hosták jistý vliv očekává. "Osobně si myslím, že to bude mít vliv na další působení hráčů například ze Skandinávie. Budou to mnohem více zvažovat, zda tam působit. I já osobně bych se více ptal například na bezpečnost," prohlásil Hosták.

Přímo z Ruska potvrdil jeho pohled na věc i kouč Petrohradu Miloš Říha. "Řada hráčů má chuť odsud odejít, přemýšlí nad tím. Ta tragédie se mohla stát komukoliv z nás," uvedl Říha, jenž v Rusku působí už řadu let a v minulosti vedl i Atlant Mytišči, Spartak Moskva nebo Chimik Voskresensk.

ČTK, Lidovky.cz