Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Hokej

Podle Hockey News bude hokejové MS zrušeno, IIHF to zatím nepotvrdila

Letos se radovat šampioni nebudou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letos se radovat šampioni nebudou | foto: Reuters

CURYCH Květnové hokejové mistrovství světa ve Švýcarsku bude podle zdroje The Hockey News zrušeno kvůli pandemii koronaviru. Magazín to uvedl na twitterovém účtu s konstatováním, že rozhodnutí bude oficiálně potvrzeno v příštích dnech. Mezinárodní hokejová federace IIHF to vyvrátila a uvedla, že ohledně šampionátu v současné době ještě žádné rozhodnutí nepadlo.

V dějišti MS Švýcarsku dnes byly zrušeny soutěže včetně nejvyšší NLA poté, co na začátku března byl odložen start play off o dva týdny. Ve středu zakázal kanton Ticino všechny sportovní akce včetně tréninků do konce března. Představitelé Federálního úřadu pro veřejné zdraví by navíc v pátek měli zákaz rozšířit na celé Švýcarsko.

Zástupci IIHF již dříve informovali, že o konání mistrovství světa v Lausanne a Curychu by se mělo rozhodnout nejpozději do poloviny dubna. Jasněji by mělo být už v příštím týdnu, kdy bude IIHF o osudu dalších akcí jednat.

V sobotu IIHF zrušila ženské MS, které mělo i s účastí českého týmu začít 31. března v Kanadě. Už dříve rozhodla o to, že se nebudou konat čtyři turnaje nižších divizí hokejistů do 18 let a dva turnaje nižších divizí žen, které se měly hrát v březnu či na začátku dubna.

Mistrovství světa je naplánováno od 8. do 24. května a čeští hokejisté byli zařazeni do skupiny A v Lausanne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

V konání šampionátu nevěřil už při úterním vyjádření prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Nevím, co by se muselo stát, aby se 15. dubna mohlo zodpovědně říci, že se bude mistrovství světa konat a nebude problém. Ale byl bych samozřejmě šťastný, kdyby to tak bylo,“ řekl Král novinářům.

„A že by se to hrálo někde jinde, si nemyslím. Možné je ale samozřejmě všechno,“ dodal k informacím, že se v případě zákazu pořádání akce ve Švýcarsku nabídlo Rusko.

Zrušení šampionátu předpokládá i prezident Německého hokejového svazu Franz Reindl, který je členem Rady IIHF. „Neočekávám dlouhou diskuzi z hlediska faktu, jakou dimenzí se virus dramaticky šíří světem. To je můj pocit,“ řekl Reindl agentuře DPA.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVA DEVELOPER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč