5. listopadu 2015 11:40, aktualizováno  12:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágrův vzkaz Mistrovi: ‚Bojuj, Karle,‘ podpořil těžce nemocného Gotta

Osud nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta není lhostejný ani... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osud nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta není lhostejný ani... | foto: Facebook Jaromíra Jágra

Zdravotní stav zpěváka Karla Gotta, který trpí rakovinou mízních uzlin, není lhostejný ani sportovcům v dalekém zámoří. „Bojuj, Karle, jsme s tebou,“ takový vzkaz zveřejnil na svém facebookovém profilu nejslavnější český hokejista současnosti Jaromír Jágr.

„Pro Mistra,“ doplnil fotku se vzkazem Jágr, jenž se obdivem k mnohonásobnému českému slavíkovi netají. Gott zase během květnového mistrovství světa v hokeji v Praze, kde Jágr zářil a byl tahounem českého týmu, zveřejnil fotku sebe v dresu, který mu Jágr kdysi věnoval. Obrázek doprovodil popisem „Mistr všech Mistrů jste Vy, Jaromíre!“.

Jágrův vzkaz pro nejslavnějšího českého zpěváka se ihned dočkal nadšených komentářů „hokejové rodiny“, jak Jágr oslovuje své fanoušky na facebooku. „Pro Mistra od Boha,“ „Božský Božskému,“ či „Jaromíre, máte jako vždy srdce na správném místě,“ hlásají některé z nich. Během několika minut získalo Jágrovo gesto přes 21 tisíc „lajků“, po hodině se číslo vyšplhalo na 34 tisíc.

Někteří členové Jágrovy „rodiny“ ale varují před přílišným zbožšťováním Gotta. „Je tolik lidí, co musí s těžkou nemocí bojovat, a národní tragédie se z toho nedělá,“ volá po střízlivém postoji jeden z nich.

Pro MISTRA

Posted by Jaromír Jágr on 5. listopad 2015

Šestasedmdesátiletý Karel Gott byl v minulém týdnu hospitalizován v pražském IKEMu kvůli potížím v břišní krajině, při operaci mu však lékaři zjistili rakovinu mízních uzlin. Od neděle tak podstupuje onkologickou léčbu na hematologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

„Díky vám za všechny vzkazy s přáním brzkého uzdravení. Dodává mi to opravdu velkou sílu, odvahu s tím bojovat při docela náročné léčbě. Doufám, že se brzy zase všichni uvidíme v lepších časech. Váš Karel,“ vzkázal svým příznivcům ve středu Gott.

okaOndřej Kopřiva

Najdete na Lidovky.cz