Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pohádka z NHL: amatér podepsal jednodenní kontrakt s Phoenixem

Sport

  21:29
PRAHA - Zní to neuvěřitelně. Ale je to skutečné. Hokejista - amatér podepsal jednodenní kontrakt s klubem NHL. Dokonce se zúčastnil i utkání, i když pouze ze střídačky.

Tom Fenton na střídačce Phoenixu. foto: NHL.com

A proč k této situaci došlo? Proč klub Národní hokejové ligy, který má na platy hráčů vyhraněno více jak padesát milionů dolarů ročně potřeboval kluka "z ulice"?

Na tripu, v němž se měli Kojoti utkat v New Yorku s místními Rangers, onemocněl gólman Bryzgalov. Jedničkou se tak stal LaBarbera, ale na řadě byla otázka, kdo bude náhradníkem?

Rok 2010 v obrazech

Nakonec byl Phoenix donucen k nevídanému kroku: podepsat na jeden zápas amatérského brankáře, který chytal naposled v sezoně 2008/09.

Samotného brankáře Toma Fentona celá situace zaskočila, není se čemu divit. Fenton si nejprve telefonátu nevšímal, neboť čekal u holiče, ale později z radia uslyšel, že mu Phoenix nabízí smlouvu.

Tom Fenton na střídačce Phoenixu.

"Byl jsem překvapený. Chystal jsem se domů na Vánoce a balil jsem si věci," popisoval Fenton zámořským médiím. Samotná účast na nejlepším hokejovém kolotoči světa v utkání proti Rangers ho dojala. "Bylo to úžasné, nikdy předtím jsem nestál na ledě NHL. Celé místo je elektrizující. Není to fráze, fakt to nejde slovy popsat," vyprávěl bezprostředně po utkání Fenton.

A jaké byly podmínky smlouvy? "Kontrakt mě nezajímá. Splnil se mi velký sen, je to velký příběh a já teď jdu na Vánoce domů," uzavřel Fenton.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROTECHNIK 28. – 35.000 + 30.000 nástupní bonus

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 35 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat