Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pohádka z NHL: amatér podepsal jednodenní kontrakt s Phoenixem

Sport

  21:29
PRAHA - Zní to neuvěřitelně. Ale je to skutečné. Hokejista - amatér podepsal jednodenní kontrakt s klubem NHL. Dokonce se zúčastnil i utkání, i když pouze ze střídačky.

Tom Fenton na střídačce Phoenixu. foto: NHL.com

A proč k této situaci došlo? Proč klub Národní hokejové ligy, který má na platy hráčů vyhraněno více jak padesát milionů dolarů ročně potřeboval kluka "z ulice"?

Na tripu, v němž se měli Kojoti utkat v New Yorku s místními Rangers, onemocněl gólman Bryzgalov. Jedničkou se tak stal LaBarbera, ale na řadě byla otázka, kdo bude náhradníkem?

Rok 2010 v obrazech

Nakonec byl Phoenix donucen k nevídanému kroku: podepsat na jeden zápas amatérského brankáře, který chytal naposled v sezoně 2008/09.

Samotného brankáře Toma Fentona celá situace zaskočila, není se čemu divit. Fenton si nejprve telefonátu nevšímal, neboť čekal u holiče, ale později z radia uslyšel, že mu Phoenix nabízí smlouvu.

Tom Fenton na střídačce Phoenixu.

"Byl jsem překvapený. Chystal jsem se domů na Vánoce a balil jsem si věci," popisoval Fenton zámořským médiím. Samotná účast na nejlepším hokejovém kolotoči světa v utkání proti Rangers ho dojala. "Bylo to úžasné, nikdy předtím jsem nestál na ledě NHL. Celé místo je elektrizující. Není to fráze, fakt to nejde slovy popsat," vyprávěl bezprostředně po utkání Fenton.

A jaké byly podmínky smlouvy? "Kontrakt mě nezajímá. Splnil se mi velký sen, je to velký příběh a já teď jdu na Vánoce domů," uzavřel Fenton.

Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?
Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?

Na Balkáně je ajvar nedílnou součástí prostřeného stolu. Zeleninová pochoutka Ajvar od Podravky doprovází grilovaná masa, ryby, zeleninu, sýry i...