Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie stále váhá. Obvinit Dudu z napadení důchodce či nikoliv?

Sport

  10:50
PRAHA - Policie v Karlových Varech odložila o týden rozhodnutí, jestli hokejistu Radka Dudu, který je podezřelý, že u přechodu zaútočil na chodce a zbil ho, obviní z přečinu výtržnictví. Původně chtěla vyšetřování případu uzavřít tento týden, vyšetřovatel ale po prostudování spisu doplňuje spisový materiál pro další rozhodnutí. Informoval o tom karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Radek Duda foto: ČTK

Policie má několik možností, jak může vyšetřování napadení chodce ukončit. Vedle obvinění řidiče přichází v úvahu i to, že bude případ posouzen jako přestupek a předán k vyřízení radnici, anebo nemusí být řidič vůbec stíhán. Podle mluvčího je případ veden jako vyšetřování proti neznámému pachateli a další informace policie poskytne koncem příštího týdne.

Incident se stal v karlovarské ulici 1. máje. Řidič terénního vozu BMW X6 tam podle policie napadl chodce, jehož na přechodu málem srazil. Když se prý uskakující muž o jeho vůz otřel, řidič zastavil, vystoupil a chodce údajně začal bít. Třiašedesátiletý muž vedle poranění obličeje utrpěl šok a ošetřen byl v nemocnici.

Napadený chodec uvedl, že k případu nebude poskytovat nikomu žádné informace až do doby, než bude vyšetřování uzavřeno. Vyjadřovat se k události nechce ani Duda. Valenta dodal, že případ bude dotažen do konce, i kdyby napadený nechtěl.

Odmítl spekulace, že by mohl být případ odložen nebo že se řidič s chodcem dohodne na případném odškodnění. Podle Dudy staršího jeho syna vyprovokoval chodec, který mu údajně kopl do auta. "Vylítnul z auta, protože si myslel, že ho srazil," řekl Televizi Nova Pavel Duda s tím, že za synovu agresivní reakci při incidentu mohla jeho výbušná povaha.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Mohlo by vás zajímat