8. listopadu 2011 12:39 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Popradský Lev znovu spojuje Česko a Slovensko

Hokejisté HC Lev Poprad z KHL | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté HC Lev Poprad z KHL | foto: HC Lev Poprad

POPRAD (Slovensko) Bratislava, Prešov, Košice, Praha, Zlín nebo Liberec. Letmý pohled na poznávací značky na parkovišti u zimního stadionu v Popradu znamená jediné, Češi a Slováci našli nové pojítko - Kontinentální hokejovou ligu pod vrcholky Tater. Tamní Lev jako první tým mimo oblast dřívějšího Sovětského svazu či Ruska letos rozšířil zřejmě nejkvalitnější evropskou soutěž.

I přestože lístky na ligu, která chce být konkurencí slavné zámořské NHL, nejsou nejlacinější, útroby popradského zimního stadionu zůstávají málokdy prázdné. Pouze při pěti utkání z dvanácti nebylo vyprodáno, nováčka KHL tak zdobí průměrná návštěvnost 4247 fanoušků na zápas.

Kapacita zrekonstruovaného stadionu je 4500 diváků a bouřlivou atmosféru na tribunách obdivují i bývalí hráči NHL. Novokuzněcký obránce Brent Sopel odehrál v NHL 658 zápasů a fanděním v Popradu byl unešený. "V Americe bubny a podobné nástroje na povzbuzování nemáme a musím povědět, že jsem se tu cítil výborně. Bylo vidět, že lidi se zde hokejem baví a jsou do něho zapálení," řekl Sopel.

Lev úplně nepropadl a láká na atraktivní hokej

V podobném duchu se vyjádřili i fanoušci ze severočeského Liberce, kteří dorazili za bývalým útočníkem Bílých Tygrů Václavem Nedorostem. "Atmosféra byla výborná, fanoušci tady hokej hodně prožívají, na malém zimáku je hodně bouřlivé prostředí. Byli jsme překvapení i úrovní haly. Na to, že to není moderní aréna, působí stadion velmi útulně," uvedl Karel Zima.

Lev na malém hřišti zámořských rozměrů dokáže sehrát rovnocenné partie i se silnými týmy KHL, v domácím prostředí získal čtrnáct z celkového počtu 25 bodů. "Lev předvádí doma atraktivní hokej. Je vidět, že mají natrénovanou hru na malém hřišti. KHL mě celkově překvapila, hraje se hodně ofenzivně. To v extralize je mnohem více propracovaná defenziva," porovnal Zima.

Liberečtí fanoušci i přes nedělní prohru domácího týmu se Spartakem Moskva (2:3) odjížděli spokojení. "Chtěli jsme vidět naživo úroveň KHL a podpořit našeho bývalého hráče. Snad jsme mu přinesli štěstí," pousmál se Zima. Nedorost totiž v utkání se Spartakem dvakrát skóroval a posunul se v produktivitě KHL již na 16. místo.

ČTK