Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Porazit Kanadu? To se nepodaří každý den, usmíval se Langhamer

Sport

  10:30
Mälmo (Od našeho zpravodaje) - Ačkoliv chytá v kanadské WHL, ani on by si na vítězství národního týmu nevsadil. Před zápasem by s radostí bral i bod. Marek Langhamer ovšem nakonec parádním výkonem pomohl sebevědomou Kanadu srazit na kolena. "Asi jsme se dobře vyspali," vtipkoval gólman českých juniorů po cenném vítězství.

Langhammer zastavuje nájezd McDavida. foto: Reuters

Marek Langhamer nahradil v brankovišti českého týmu Daniela Dolejše a uvedl se výborně. Z devětadvaceti střel inkasoval jen čtyřikrát, při nájezdech si pak připsal další dva zákroky. "Já jsem za to hrozně šťastný, že jsme jim nějaké ty góly dali a vyhráli jsme," prohásil po napínavém duelu a vítězství 5:4.

"Porazit Kanadu se nám podařilo poprvé za čtyři roky. Tohle pro nás navíc byla poslední možnost je porazit," poukázal Langhamer na bilanci, kterou měla jeho věková kategorie se severoamerickým soupeřem na mládežnických turnajích. V kategorii juniorů se ale jedná o vůbec první triumf samostatného českého týmu.

Trenéři vsadili na Langhamera i díky jeho zkušenostem, které nabyl v zápasech kanadské Western Hockey League, v níž hájí barvy Medicine Hat Tigers.

Beton na správném místě! Langhammer zastavuje střelecký pokus Dumby.

"Pro mě to tedy byla určitě velká výhoda," přiznal po zápase devatenáctiletý brankář. "Jsem na ten jejich styl trochu zvyklý. Kdybychom hráli proti někomu jinému, asi bych nedokázal některé situace tolik dopředu předvídat," dodal.

Při nájezdech Langhamer inkasoval jen jedinkrát, v první sérii z hole Jonathana Drouina. "Prvního hráče jsem vůbec neznal, ten druhý proti mě už sice několikrát hrál, nájezd na mě ale ještě nejel, takže jsem přemýšlel, co vlastně předvede. U třetího nájezdu jsem si všiml, že si ten kluk najel hodně zprava, tak jsem si řekl, že mu zkusím vypíchnout puk ," řekl po senzačním úspěchu Langhamer.

"Ono se vám nepodaří každý den porazit Kanadu," rozplýval se po zápase český gólman. "Kluci dnes hráli výborně a ta nervozita z nás po těch šedesáti minutách spadla. To tak většinou bývá, pokud jde o zápas ve skupině. Kluci byli rádi za ten bod a já samozřejmě také. Před zápasem bych jej bral všemi deseti."

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat