9. května 2011 18:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Posila? Ovečkin se před gólem vykašlal na Jágra

Jágr ujíždí Ovečkinovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jágr ujíždí Ovečkinovi. | foto: Repro: ČT4.

PRAHA Rozpoutal kolem sebe v Bratislavě šílenství. Ruský bohatýr a jedna z nejzářivějších hvězd světového hokeje Alexander Ovečkin se rozhodl po vyřazení Washingtonu Capitals ze Stanley Cupu pomoci na světovém šampionátu na Slovensku své vlasti. Za sbornou po pátečním příletu nastoupil poprvé v nedělním duelu proti českému výběru. Jako příliš platná posila se ale neukázal....

Nebývá to příliš obvyklé, aby spoluhráč zastínil v zájmu médií Alexandera Ovečkina. Díky své tvrdosti a agresivitě se po nedělním zápase s českou reprezentací povedlo Jevgeniji Arťuchinovi, který zranil dva české hráče. Snajprovi Washingtonu Capitals to ale určitě příliš nevadí. Byla to právě hvězdná posila sborné, která měla prsty ve druhém českém gólu v Barulinově síti z hokejky Jaromíra Jágra.

DÁLE K TÉMATU

Běžela 16. minuta vypjaté česko-ruské bitvy, sborná prohrávala 0:1 a právě motala Čechy v jejich obranném pásmu. Jenže neúspěšně. Ovečkin ztratil u mantinelu kotouč, který mu přeskočil hůl. Černá guma se dostala k Jágrovi a ten rozjel smrtící kontr, který byl úspěšný díky třem faktorům.

Za a) skvělé najetí beka Martina Škouly, díky kterému se dostal český výběr do přečíslení 4 na 3. Za b) parádnímu zrychlení Jágra, který se u modré podíval na Ovečkina a následně mu pláchnul. A za c) právě díky laxnosti ruské osmičky, která i když mohla na "nástup" Jágra, tedy svého hráče, nereagovala.

ČESKO 3:2 RUSKO

"Vybodnul se na to," komentoval situaci dvojice ČT Robert Záruba-Martin Hosták. "Kdyby chtěl, mohl Jágra dojet a pak mu zablokovat hůl při střele, takhle to měl Jarda hodně ulehčené," dodal Hosták. "Dobře pro nás," přidal se s úsměvem Záruba.

Pro Jágra to byl první gól proti sborné na velké hokejové akci, navíc již podruhé se Ovečkinovi pomstil za loňský tvrdý hit na olympijském turnaji. Český tým, který nakonec vyhrál 3:2, ukázal, že pokud má být ruský hokejový car pro Bykovův výběr skutečnou posilou, v dalších zápasech bude muset zlepšit nejen koncovku, ale zapracovat také na defenzivě...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.