20. dubna 2008 18:34 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Poslední turnaj před MS vyhráli Rusové

Marek Pinc pustil celkem tři branky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Pinc pustil celkem tři branky. | foto: ČTK

LIBEREC Až do poslední vteřiny bojoval národní tým České republiky o prvenství v turnaji České pojišťovny. Nakonec se dnes radovali Rusové, kteří tak ovládli i letošní ročník Euro hockey tour.

Čeští hokejisté prohráli v závěrečném utkání Česká pojišťovna Cupu v Liberci 2:3 s Ruskem a na turnaji obsadili druhé místo. Rusko vyhrálo jak závěrečný díl Euro Hockey Tour, tak celou sérii, v níž byli čeští reprezentanti stejně jako před rokem třetí. Dnešní duel sborná rozhodla ve druhé třetině, kdy třikrát překonala brankáře Marka Pince.

Kouč Hadamczik se dnes musel obejít bez pomoci většiny zámořských posil, povolení od klubů nastoupit ve všech zápasech v Liberci dostali pouze Šmíd a Kalus. Do sestavy se naopak dostali tři čeští mistři Klepiš, Červenka a debutující Micka.

Hokejisté Finska porazili na turnaji Česká pojišťovna Cup v severském derby Švédsko 3:2 v prodloužení a udělali velký krok k celkové druhé příčce v sérii Euro Hockey Tour. Rozhodující branku vstřelil v čase 62:09 Esa Pirnes.

Výsledky:
Česká republika - Rusko 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Čáslava (Rolinek, Kohn), 47. Jánský (Kohn, Netík) - 24. Tereščenko (Morozov), 27. Arťuchin (Kalinin), 30. Mozjakin (Sušinskij, Gorovikov). Rozhodčí: Partanen (Fin.), Vinnerborg (Švéd.) - Kalivoda, Bláha (oba ČR). Vyloučení: 7:8, navíc Straka (ČR) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7188 (vyprodáno).

Finsko - Švédsko 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Pyörälä (Hahl), 60. Pesonen (Hyvönen, Immonen), 63. Pirnes (Salmela, Koivisto) - 34. Hörnqvist (Fabricius, Holmqvist), 54. Ekman. Rozhodčí: Čerenkov (Rus.), Šindler - Barvíř, Blümel (všichni ČR). Vyloučení: 7:6, navíc Salmela 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1037.