Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Postupuje Philadelphia a San Jose

8:00
WASHINGTON - Hokejistům Washingtonu se nepovedlo dokonat obrat v sérii prvního kola play off NHL. Bitvu s Philadelphií sice srovnali z 1:3 na 3:3 na zápasy, v rozhodujícím sedmém utkání ale na domácím ledě prohráli 2:3 v prodloužení a z bojů o Stanley Cup jsou vyřazeni.

Postupová radost Flyers. foto: ČTK

Vítězný gól týmu, za nějž hraje český útočník Václav Prospal, vstřelil v sedmé minutě nastaveného času Joffrey Lupul.

Capitals vs. Flyers (video)

Posledním celkem, který si zajistil účast v 2. kole play off, se stali San Jose Sharks, kteří na rozdíl od Capitals dokázali v sedmém zápase využít výhodu domácího prostředí, porazili Calgary 5:3 a získali sérii 4:3 na zápasy.

Sharks vs. Flames(video)

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

Washington - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 6. Backström, 36. Ovečkin - 16. Upshall, 30. Kapanen, 67. Lupul. Střely na branku: 41:34. Diváci: 18.277. Konečný stav série: 3:4.

San Jose - Calgary 5:3 (1:1, 4:1, 0:1)

Branky: 27. a 30. Roenick, 11. J. Thornton, 35. Pavelski, 35. Setoguchi - 13. Iginla, 24. Nolan, 46. W. Primeau. Střely na branku: 41:22. Diváci: 17.496. Konečný stav série: 4:3.