12. září 2011 10:24, aktualizováno  17:29 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Potvrzeno. Extraliga začne až v neděli

Hokejová extraliga začne až nedělním 2. kolem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejová extraliga začne až nedělním 2. kolem | foto: ČTK

PRAHA Start nového ročníku hokejové extraligy byl odložen z pátku na neděli 18. září. Všech sedm zápasů původně plánovaného úvodního kola se bude hrát v jiném termínu s ohledem na páteční pohřeb tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který zahynul spolu s dalšími českými reprezentanty Josefem Vašíčkem a Karlem Rachůnkem při středečním pádu letadla u Jaroslavle. ČTK to potvrdil ředitel extraligy Stanislav Šulc. První liga začne podle původního plánu ve středu.

"Rozhodli jsme, že se v pátek hrát nebude a zápasy prvního kola se uskuteční v náhradním termínu," řekl ČTK Šulc s tím, že zástupci klubů chtějí dát možnost všem se s hokejisty rozloučit.

Pohřby trojice mistrů světa by se měly uskutečnit v tomto týdnu. Ve středu je naplánováno poslední rozloučení s Rachůnkem ve Zlíně, ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu s Vašíčkem a v pátek s Markem v Jindřichově Hradci.

Zástupci Asociace profesionálních klubů začali přesun úvodního kola řešit ve chvíli, kdy se termín Markova pohřbu dozvěděli. "Kontaktovali nás i zástupci hráčů, o odložení nás požádali i zástupci rodiny," doplnil Šulc.

Zápasy prvního kola budou hledat nové zařazení do rozpisu. Zřejmě se uskuteční v různých termínech. "Při pohledu na termíny není žádné úterý nebo středa volné, jsou tam různé předehrávky a dohrávky. Zařazení zápasů se tak bude rodit po vzájemné dohodě klubů," řekl Šulc.

Zápasy při nedělním startu soutěže budou začínat minutou ticha k uctění památky obětí neštěstí. "O tom jsme rozhodli už při středeční valné hromadě APK, kde jsme se tuto tragickou zprávu dozvěděli. Všechny zápasy úvodního kola, tedy nyní nedělního, začnou minutou ticha," dodal Šulc.

Start první ligy se odkládat nebude

Po tragédii několik klubů v Česku odložilo svá přípravná utkání. V neděli byly přesunuty na jiný termín i dva zápasy prvního kola druhé hokejové ligy. Markův mateřský klub Jindřichův Hradec přesunul na jiný termín svůj nedělní duel v Kolíně a ve stejný den se nehrál ani zápas Klášterce nad Ohří s Kobrou Praha. Kluby chtěly umožnit, aby se jejich zástupci i fanoušci mohli zúčastnit pietního rozloučení s hráči v Praze na Staroměstském náměstí.

"Zrodilo se to v pátek odpoledne. Jestli se budou odkládat další zápasy, zatím není jasno," řekl ČTK organizační pracovník Českého svazu ledního hokeje pro druhou ligu Vladimír Schiefner.

Na středu je naplánováno také úvodní kolo první ligy. V jeho programu ovšem k žádnému přesunu nedojde. "Dohodli jsme se, že soutěž začne a její začátek se odkládat nebude," řekl ČTK manažer domácích soutěží svazu Pavel Setikovský, pod něhož spadá druhá nejvyšší soutěž.

Při tragédii u Jaroslavle na místě zahynul prakticky celý tým Lokomotivu.

Počet obětí i s posádkou stoupl po dnešním úmrtí útočníka Alexandra Galimova v nemocnici v Moskvě na 44.

ČTK

Tipsport extraliga - 52. kolo

4.3. Jihlava 3 : 0 Olomouc
4.3. Pardubice 1 : 3 Mountfield HK
4.3. Kometa Brno 4 : 0 Litvínov
4.3. Plzeň 3 : 2 Zlín
4.3. Mladá Boleslav 3 : 2np Třinec
4.3. Chomutov 4 : 2 Sparta Praha
4.3. Vítkovice 3 : 2pp Liberec

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. HC Škoda Plzeň 52 28 0 0 8 172:123 107
2. Mountfield HK 52 26 0 0 12 146:101 99
3. HC Oceláři Třinec 52 24 0 0 14 143:122 92
4. HC Vítkovice Ridera 52 26 0 0 16 157:119 92
5. HC Kometa Brno 52 23 0 0 14 148:121 90
6. HC Dynamo Pardubice 52 20 0 0 21 128:139 76

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.