19. června 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pozdě, ale přeci. Vůjtek je skvělá volba, měla však přijít dřív

Trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek. | foto: ČTK

PRAHA Pomineme-li korupční aféru, se kterou se svaz stále tak trochu odmítá ztotožnit, učinili šéfové českého hokeje v posledních dnech a týdnech rozumná rozhodnutí.

Po rezignaci trenéra Vladimíra Růžičky, jehož by však Král a spol. o den později stejně odvolali, seškrábali z trenérských židlí i jmenovky jeho asistentů.

Když změna a „očista“, tak se vším všudy.

Včera svaz oslovil Vladimíra Vůjtka, jenž nabídku na kouče českého národního týmu přijal. Z okruhu kandidátů (Říha, Rulík, Vlach...) je bývalý kouč Slovenska z objektivního hlediska jednoznačně nejlepší volbou.

Má charisma, přirozený respekt a za sebou výčet úspěchů. Navíc ho nebrzdí žádné klubové povinnosti, které by komplikovaly jeho práci na honosném postu. Jen škoda, že Vůjtkův čas přichází až nyní, vrcholného renomé dosáhl už o dekádu dřív.

Anketa

Souhlasíte s jmenováním Vladimíra Vůjtka na post reprezentačního trenéra?

ANO 565
NE 78
Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…