6. května 2011 13:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Před velkým hokejovým derby také velký budíček

Česko - Finsko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Finsko. | foto: ČTK

BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Tak je to konečně tady, federální derby dvou bývalých bratrů. Neuvěřím nikomu, kdo by tvrdil, že to bere jako kterýkoliv jiný zápas... To chvění ale nebude cítit jen mezi hráči nebo fanoušky. Začíná i mezi novináři – vždyť jde přece o prestiž.

Mimochodem právě mezi novináři se tu po středečním vítězství nad Finskem rozléhají tiskovým střediskem stále hlasitěji slova o českém mužstvu. Třeba dánský útočník Mads Christensen už nás označil za hlavního adepta na zlato. A po úchvatné (a šťastné) bitvě se přidávají i zahraniční média.

Jako třeba kolegové ze Slovenského rozhlasu, kteří pěli s obdivem chválu na brankáře Ondřeje Pavelce. Právě tohle jméno a jméno superstar Alexandera Ovečkina tu teď zaznívá nejčastěji. Pavelcovo kvůli jeho neuvěřitelnému výkonu v zápase s Finy. Ovečkinovo zase proto, že má co nejdříve posílit tým Ruska.

Slyšel jsem i debatu u finského stolu, jak má prý letos český trenér Alois Hadamczik ohromnou šanci doplnit si sbírkovou medaili. Zlato mu totiž ještě chybí. I když tu má zatím jeho výběr velký obdiv, nepodceňujme derby. Jasně, může pro nás hrát slovenský komplex z Čechů i fakt, že si soupeř téměř nesmí dovolit prohrát, ale stejně – duel se Slováky bývá vždy hodně specifický.

Pořadatelé se jim však snaží co nejvíce pomoct a českým hráčům například sebrali dříve naslibované lístky. Aby toho nebylo málo, hotel, kde naši bydlí, včera mezi šestou a devátou ranní probouzel pomatený alarm...

V tomhle ale žádné naschvály nehledám, obzvlášť když na stejném místě s Čechy spí i výběr Slováků. Stejně se rozhodne na ledě.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?