Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

KHL v Praze? O tom nic nevím, diví se šéf svazu

Šéf českého hokeje Tomáš Král. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf českého hokeje Tomáš Král. | foto: ČTK

PRAHA Šéf hokejové KHL Alexandr Medveděv prohlásil, že se Lev Poprad přestěhuje Prahy. Zároveň dodal, že Český svaz ledního hokeje (ČSLH) už celou záležitost posvětil. "Touto zprávou jsem překvapen," řekl serveru Lidovky.cz předseda ČSLH Tomáš Král.

Je tedy možné, že by se Lev v českém hlavním městě usídlil?
Mohlo by se tak stát ve chvíli, kdy by to projednal a odsouhlasil Český svaz ledního hokeje. Klub by se pak musel stát členem ČSLH a pokud vím, nic z toho zatím neproběhlo.

Nemůže to být tak, že vše posvětil slovenský svaz a Lev by pouze "hostoval" v Praze?
Pokud by to byl slovenský klub a pronajal si stadion v Česku, tak by to bylo možné. Spíš bych si ale myslel, že se vedení KHL obrátí na nás s žádostí, zda by se u nás mohlo hrát. Nicméně ta první varianta také teoreticky existuje.

VÍCE ZDE:

Podle vašich reakcí s vámi asi nikdo o tomto kroku nejednal...
O možném působení KHL na českém území se bavíme tři roky, kdykoliv se potkáme s představiteli soutěže a s panem Medveděvem. Zájem z ruské strany je veliký.

Kdyby tedy Lev skutečně hrál KHL v Praze, jak moc by to podle vás ovlivnilo český hokej?
Já si myslím, že by to žádný zásadní a negativní dopad nemělo.

Hrozil by odliv sponzorů?
V žádném případě, protože ruské týmy mají omezený počet velmi silných partnerů, které se v českém hokeji neobjevují. A to ani ty zahraniční. Nakonec na Slovensku se to potvrdilo.

Byl by svaz proti KHL v Praze? 
Můj názor by se odvíjel od toho, jaké by byly podmínky. K tomu je potřeba spousta věcí legislativních, technických a ekonomických, které by se musely vyřešit. Například pokud by šlo o český klub, musely by se vyjednat přestupy hráčů. Pak by šlo udělat nějaké konečné rozhodnutí.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...