Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KHL v Praze? O tom nic nevím, diví se šéf svazu

Sport

  16:14
PRAHA - Šéf hokejové KHL Alexandr Medveděv prohlásil, že se Lev Poprad přestěhuje Prahy. Zároveň dodal, že Český svaz ledního hokeje (ČSLH) už celou záležitost posvětil. "Touto zprávou jsem překvapen," řekl serveru Lidovky.cz předseda ČSLH Tomáš Král.

Šéf českého hokeje Tomáš Král. foto: ČTK

Je tedy možné, že by se Lev v českém hlavním městě usídlil?
Mohlo by se tak stát ve chvíli, kdy by to projednal a odsouhlasil Český svaz ledního hokeje. Klub by se pak musel stát členem ČSLH a pokud vím, nic z toho zatím neproběhlo.

Nemůže to být tak, že vše posvětil slovenský svaz a Lev by pouze "hostoval" v Praze?
Pokud by to byl slovenský klub a pronajal si stadion v Česku, tak by to bylo možné. Spíš bych si ale myslel, že se vedení KHL obrátí na nás s žádostí, zda by se u nás mohlo hrát. Nicméně ta první varianta také teoreticky existuje.

VÍCE ZDE:

Podle vašich reakcí s vámi asi nikdo o tomto kroku nejednal...
O možném působení KHL na českém území se bavíme tři roky, kdykoliv se potkáme s představiteli soutěže a s panem Medveděvem. Zájem z ruské strany je veliký.

Kdyby tedy Lev skutečně hrál KHL v Praze, jak moc by to podle vás ovlivnilo český hokej?
Já si myslím, že by to žádný zásadní a negativní dopad nemělo.

Hrozil by odliv sponzorů?
V žádném případě, protože ruské týmy mají omezený počet velmi silných partnerů, které se v českém hokeji neobjevují. A to ani ty zahraniční. Nakonec na Slovensku se to potvrdilo.

Byl by svaz proti KHL v Praze? 
Můj názor by se odvíjel od toho, jaké by byly podmínky. K tomu je potřeba spousta věcí legislativních, technických a ekonomických, které by se musely vyřešit. Například pokud by šlo o český klub, musely by se vyjednat přestupy hráčů. Pak by šlo udělat nějaké konečné rozhodnutí.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat