Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Přerušit, nebo pokračovat? Kluby se chtějí sejít a znovu projednat budoucnost extraligové sezony

Hráči Českých Budějovic se radují z gólu. foto: ČTK

Praha - Zástupci extraligových klubů budou v pátek prostřednictvím telekonference jednat s ředitelem soutěže Josefem Řezníčkem o dalším postupu po vyhlášení nouzového stavu a omezení návštěvnosti zápasů. Fanoušci nebudou moci při sportovních utkáních do hledišť od pondělí 5. října.
  17:14

„Chystáme opatření, co a jak, ale předně je nejdůležitější se spojit se všemi kluby a společně zvážit celou tu situaci, než si řekneme, jak budeme postupovat dál,“ řekl Řezníček ve středu, kdy ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil chystaná omezení.

Brankář Liberce Petr Kváča a David Dvořáček ze Sparty.
Nová sparťanská akvizice Filip Chlapík.

Podle původních plánů se nejbližší mimořádné jednání valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) mělo uskutečnit ve čtvrtek 8. října, představitelé klubů ale budou další postup konzultovat ještě dřív.

„Představenstvo (APK LH) již má něco předjednaného a teď ještě budeme diskutovat, co dál,“ řekl ČTK Řezníček dnes. Zda se zástupci klubů osobně sejdou i příští týden, se teprve rozhodne.

Extraligové kluby naposledy jednaly o společném postupu v minulém týdnu poté, co Prymula omezil návštěvnost na zápasy v hokejových halách na tisíc osob. Už tehdy řada klubů chtěla extraligu přerušit s vysvětlením, že za daných omezení doma hrát nechtějí. Nakonec si ale kluby odhlasovaly, že následující dva týdny budou hrát podle rozpisu.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat