Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman navštívil hokejovou Síň slávy. Dostal šálu a připil si s Haškem

Sport

  19:07
PRAHA - Prezident Miloš Zeman si ve čtvrtek prohlédl Síň slávy českého hokeje, která byla nedávno otevřena u pražské O2 areny. Při návštěvě dostal šálu a dres české reprezentace a zapsal se do pamětní knihy. Poté si s přítomnými připil pivem na úspěch českého mužstva jak v dnešním zápase s Francií, tak i v dalších utkáních mistrovství světa.

Zemana Síní slávy provázeli mimo jiných prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král a legendární hokejový brankář Dominik Hašek. 

S ním Zeman probíral jeden z vítězných gólů jeho spoluhráče Jiřího Šejby či nevděčný úděl brankářů, jejichž úspěšné zákroky jsou na televizních obrazovkách zobrazovány podstatně méně než situace, kdy jsou překonáni. 

S uspokojením pak sledoval záběry Haškových zákroků při kanadských nájezdech na olympiádě v Naganu.

Od Haška dostal Zeman dostal reprezentační dres s podpisy členů národního mužstva. Při pohledu na velikost dresu prezident slíbil, že pokud mu nebude, tak zhubne. 

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král provedl Miloše Zemana Síní...
Miloš Zeman navštívil Síň slávy českého hokeje. Od Haška dostal reprezentační...

Zaujal ho také dres Jaroslava Holíka z roku 1969, na němž rudá hvězda nad lvem v tehdejším státním znaku byla přelepena páskou na protest proti sovětské okupaci Československa.

Síň slávy kromě trofejí z české hokejové historie i současnosti nabízí interaktivní instalace. Příchozí si mohou vyzkoušet virtuální kluziště a hokejové trenažéry včetně střelby na brankáře.

Pomocí interaktivního displeje si mohou prohlédnout kompletní biografii hráčů, jejich statistiky a fotografie. Mohou si také nechat promítnout nebo poslechnout si úryvky rozhlasových reportáží připomínajících slavné kapitoly československého a českého hokeje.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!