Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prodej licence do Kladna je pouze spekulace, tvrdí v Chomutě. Jen blafují?

Sport

  11:00
CHOMUTOV - Hokejoví Piráti Chomutov v ohrožení? Množí se spekulace o prodeji extraligové licence kladenským Rytířům, marketingový ředitel klubu David Dinda ale vrtí hlavou. „Nikdo neřekl, že to nastává nebo nastane,“ uvedl Dinda, opoziční zastupitel Chomutova.

Fanoušci Chomutova. foto: MAFRA

Vlastník Jaroslav Veverka starší rokuje s městem o systematické podpoře. V jaké fázi to je?
Proběhly dvě schůzky s představiteli všech zastupitelských klubů. Nejde o jednání vedení města - vedení klubu, hokej chce znát náladu v celém politickém spektru. Na Piráty nechodí jen ženy, jen děti, jen dospělí nebo jen voliči jedné strany, ale zastupujeme celou veřejnost. Ať se k tomu tedy vyjádří všichni, kdo se ve městě politicky angažují.

Co od nich chcete?
Klíčová otázka je, zda je Chomutov to správné město pro hokej na takové úrovni. Víc než desetiletá práce za výrazného přispění současných majitelů směřovala k cíli, který byl do jisté míry naplněný. Máme mládež na top úrovni v Česku se statutem akademie.

Po útrapách jsme se dostali do extraligy, kde jsme chvíli hledali cestu, jak hrát důstojnou roli. Až letos se nám podařilo kvalitně zapsat do povědomí fanoušků, uzavřel se tím kruh, který pan majitel Veverka původně zamýšlel. A teď by rád slyšel od všech představitelů města, jestli klub na téhle úrovni má v Chomutově místo a jestli je tady chtěný.

Vy jste v klubu už dvanáctou sezonu, jak ty spekulace prožíváte?
Já si nepřipouštím, že klub by měl někam odcházet. Nevím, jaké kroky podniká majitel na své straně, ale minimálně my se připravujeme na další extraligovou sezonu v Chomutově. A nemám zprávy, že by to mělo být jinak.

Pro mě je těžké vyjadřovat se k tomu, co by bylo kdyby. Samozřejmě negativní osud místního hokeje by mě bezpochyby mrzel. Na druhou stranu se na tu věc dívám pragmaticky; není zájem nikoho pracovat na něčem, co nemá podporu. To přece nedává to logiku.

Zmizela by i vaše marketingově povedená značka Piráti?
Mně se to často připisuje, ale já za ni byl dobře zaplacený a odvedl jsem práci pro majitele, takže patří jim. Mrzelo by mě, kdyby měla zaniknout, nebo nebyla používaná v současném režimu. Naší vizí bylo, že by měla ideálně přetrvat generace. Každopádně značka, stejně jako třeba extraligová licence a další věci, patří majiteli a je výhradně na něm, jak s nimi naloží.

Co na to fanoušci? Na internetových fórech živě spekulují.
Všichni reagují na něco, co není. Reagují na odchod kamsi, přitom nikdo neřekl, že to nastává nebo nastane. Dokonce to zatím nebylo předmětem jednání na městě. Nevím, z čeho fanoušci vycházejí. Já jsem sice zastánce toho, že lidi mají mít co nejvíc informací, ale teď cítím, že určitý typ informací potřebuje čas.

Pokud probíhá jednání mezi širší skupinou lidí o podpoře vizionářské, ekonomické i politické, rozumím, že o tom nemůžeme referovat v přímém přenosu. Ale opakuji: na žádné schůzce nezaznělo nic o stěhování do konkrétního města.

Proč se tedy skloňuje Kladno?
Deklarovalo postupové ambice, vyhrálo základní část 1. ligy, kádr mělo solidní, bohužel v play-off vypadlo. V Kladně je silné finanční zázemí Jaromíra Jágra, takže jestli by nějaký prvoligový klub peněžně stačil na extraligu, lidi si to spojí spíš s Kladnem než Jihlavou nebo Českými Budějovicemi.

Sport: Vedení Chomutova zvažuje přesun extraligy do Kladna

Vedení extraligového Chomutova podle deníku Sport uvažuje o tom, že by převedlo licenci na nejvyšší hokejovou soutěž do prvoligového Kladna. Podobnou informaci přinesl i web tn.cz. Důvodem, proč vedení Pirátů zřejmě sonduje situaci, je fakt, že klub není spokojen s podporou od města.

"Měli jsme schůzku se zástupci města, kde byla z jejich strany deklarována ochota jednat o navýšené systémové podpoře na další tři roky, nicméně ta podpora by stále měla směřovat k mládeži a zejména k podpoře akademie," uvedl statutární ředitel klubu Jaroslav Veverka mladší.

Severočeši mají za sebou vydařenou sezonu, ve které se jako nováček bez problémů zachránili mezi elitou a postoupili do čtvrtfinále play off. Kouč Vladimír Růžička nyní skládá tým pro další ročník.

"Nesmírně si vážíme toho, že by i nadále podporovali mládež, ale jestliže má jít veškerá zodpovědnost za financování A týmu za námi, byl jsem pověřený, abych zástupcům vedení města oznámil, že můj otec ještě chce otázku budoucnosti prvního mužstva zvážit. A pověřil mě, abych ověřil možnost případných jiných zájemců," řekl Veverka mladší. Současný stav označil za oťukávání.

Představitelé Kladna, jehož většinovým majitelem je hvězdný útočník Jaromír Jágr, nechtějí situaci komentovat. Právník Štěpán Poláš, jenž s ním spolupracuje, ale potvrdil, že opoře Floridy nastínil možnost, že by majitel chomutovského celku Jaroslav Veverka starší převedl licenci na Rytíře a stal se strategickým partnerem kladenského klubu.

"Jarda mi na to sdělil dvě věci. Za prvé, že otázkou vstupu strategického partnera do kladenského klubu se zabýval ještě předtím, než teď vznikla možnost s Piráty. Za druhé vyjádřil uznání a respekt k panu Veverkovi staršímu jako podnikateli, který je dlouhodobě hokejovým nadšencem," řekl Poláš.

Chomutov není jediný extraligový klub, který řeší svoji budoucnost. V minulých dnech připustili zástupci Karlových Varů, že majitel klubu Karel Holoubek bude v nejbližších dnech jednat s významnými partnery a podle výsledků rozhovorů se rozhodne, jak budou vypadat přípravy na další sezonu. (ČTK)

Autoři:

Mohlo by vás zajímat