Prospalovi dva zásahy k radosti nestačily

7:56
WASHINGTON - Hokejisté Washingtonu odvrátili první mečbol Philadelphie v prvním kole play off zámořské NHL. Dnes na domácím ledě vyhráli 3:2 a v sérii s Flyers snížili na 2:3. Hostům na výhru nestačily ani dva body českého útočníka Václava Prospala.

Prospal (40) se raduje ze své branky. foto: ČTK

Ten nejprve v 33. minutě snižoval na 1:2 a čtyři minuty před koncem připravil druhý gól Philadelphie pro obránce Deriana Hatchera.

Capitals vs. Flyers (video)

V dresu poraženého týmu zřejmě naposledy v sérii s Washingtonem nastoupil obránce Jaroslav Modrý, kterému tento týden zemřel otec. Sedmatřicetiletý bek nyní podle trenéra Johna Stevense dostane volno a odcestuje do Česka na pohřeb. Další zápasy jsou na programu v pondělí a úterý a Modrý je tak kvůli smutné události v rodině s největší pravděpodobností nestihne.

Hokejisté Bostonu porazili v sobotním utkání play off NHL Montreal 5:4, srovnali stav série prvního kola z 1:3 na 3:3 a vynutili si rozhodující sedmý zápas. K vítězství Bruins přispěl svým třetím gólem v sérii český útočník Vladimír Sobotka, na dvě branky přihrál jeho spoluhráč David Krejčí. Sedmé utkání se hraje v pondělí.

Naopak postup do druhého kola už slaví Colorado, které zdolalo Minnesotu 2:1 a sérii získalo v poměru 4:2 na zápasy.

Výsledek - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Washington - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).

Branky: 8. Bäckström, 22. Fjodorov, 55. Sjomin - 33. Prospal, 56. D. Hatcher (Prospal). Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.277.

Východní konference - 6. zápas:

Boston - Montreal 5:4 (0:1, 1:1, 4:2)

Branky: 22. a 56. Kessel (na druhou Krejčí), 44. Sobotka, 53. Lucic, 58. Sturm (Krejčí) - 10. a 56. Higgins, 28. Plekanec, 51. Bouillon. Střely na branku: 36:35. Diváci: 17.565. Stav série: 3:3.

Západní konference - 6. zápas:

Colorado - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 9. Guite, 33. R. Smyth - 21. Voros. Střely na branku: 30:35. Diváci: 18.007. Konečný stav série: 4:2.