Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Proti Švédům nastoupíme od sedmi

Sport

  7:50
QUÉBECK - Čeští hokejisté nastoupí ve čtvrtfinále mistrovství světa v Kanadě proti Švédsku ve středu od 19:00 SELČ. Rozhodl o tom direktoriát turnaje krátce po skončení posledních osmifinálových bojů. Vítěz zápasu půjde na lepšího z dvojice Norsko - Kanada a má tak jistotu, že v případě úspěchu domácího favorita celého turnaje bude hrát semifinále v pátek ve 23:00.

Proti Švédsku se nám nikdy nedařilo. foto: AFP

Druhou dvojici z osmifinálové skupiny E, která stejně jako svěřenci Aloise Hadamczika odehraje svůj duel v Québeku, tvoří Rusko se Švýcarskem, celé kvarteto týmů tak čekají stejné vzájemné souboje jako na závěr osmifinálové fáze.

Kompletní složení čtvrtfinálové osmičky určil teprve poslední zápas programu osmifinálových skupin; po zaváhání Lotyšska doplnilo již téměř tradiční sedmičku Norsko a v Halifaxu vyzve vysoce favorizovanou Kanadu. Druhým soubojem na stejném místě pak bude duel Spojených států amerických s Finskem.

Vítězové jednotlivých klání play off postoupí do semifinále, pro poražené turnaj končí. Vítěze celého šampionátu pak určí finálový souboj, který je naplánovaný na neděli 18. května od 19:00 v Québeku.

Program

Středa 14. května:

Čtvrtfinále:

19:00 ČR - Švédsko (Québec, ČT2),

21:30 Norsko - Kanada (Halifax, ČT2).

Čtvrtek 15. května:

1:15 Rusko - Švýcarsko (Québec, ČT2),

1:15 USA - Finsko (Halifax, ČT4).

Pátek 16. května:

Semifinále:

19:00 vítěz Rusko/Švýcarsko - vítěz USA/Finsko (Québec, ČT2),

23:00 vítěz Norsko/Kanada - vítěz ČR/Švédsko (Québec, ČT2).

Sobota 17. května:

21:00 o 3. místo (Québec, ČT2).

Neděle 18. května:

19:00 finále (Québec, ČT2).

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?