16. října 2017 11:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

První bod, Jágr se zvedá. ‚Teď si odpočine a bude ještě lepší,‘ hrozí jeho kouč

Jaromír Jágr v dresu Calgary. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v dresu Calgary. | foto: ČTK/AP

PRAHA/CALGARY Tři zápasy už má za sebou hvězdný Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames. A přestože to zatím z jeho strany není úplně ideální, kanadský klub NHL jeho příběhem žije.

„Vítej doma!“ Titulek článku na oficiálních stránkách Calgary Flames před úvodním Jágrovým duelem v místním Scotiabank Saddledomu byl více než výmluvný.

Stejně jako začátek textu o tom, že tento duel prostě a jednoduše nebude obyčejný.

„Možná bych na něj měl trochu žárlit,“ usmíval se před víkendem kapitán Calgary Mark Giordano při vzpomínce místních novinářů na to, že město zachvátila „jágrmanie“.

Nejprodávanější suvenýry z klubového fanshopu v těchto dnech nesou jméno Jágr. „Bez ohledu na všechno, co říkáte, jak dlouho jste v lize, je neskutečný zážitek být na ledě s takovým chlápkem. Očekávám dnes večer v hale hodně energie,“ doplnil.

Přání se mu tak úplně nevyplnilo, hosté z Ottawy sváteční náladě místních nepodlehli a „Plameny“ ponížili výhrou 6:0.

Rozehrává se pomalu

Legendární český útočník, který strávil na ledě něco málo přes třináct minut, následně mluvil o tom, že domácí zase tak špatný výkon nepodali.


Mnozí si mohli ťukat na čelo, jenže o necelých čtyřiadvacet hodin později se ukázalo, že když máte na kontě už 1714 zápasů v lize, víte, co říkáte.

V následném kanadském souboji na ledě Vancouveru zvítězil celek z provincie Alberta po špatném začátku nakonec 5:2 a Jágr výhru podpořil asistencí. V jeho případě šlo již o nahrávku číslo 1150 a 1915. kanadský bod.

Hlavně ale bylo vidět, že si na ledě stále více rozumí se svými parťáky. Nejen těmi z třetí formace – Krisem Versteegem a Samem Bennettem –, ale i s těmi z elitní letky Johnnyho Gaudreaua a Seana Monahana, se kterými Jágra několikrát kouč Glen Gulutzun poslal na led.

„Je neskutečný na puku, dokáže udělat spoluhráčům tolik prostoru. Lepší, pořád,“ pochválil pětačtyřicetiletou hrající legendu o rok starší Gulutzan.

„Zvládl hodně dobře dva zápasy za sebou. Teď máme čtyři dny, odpočineme si, potrénujeme a dáme se dohromady. Jágr vypadá den ode dne lépe,“ přidal trenér další pochvalu momentálně nejsledovanějšímu člověku v milionovém Calgary.

Pro hráče Caroliny – příštího soupeře Calgary – slova, která je nejspíš moc nenadchnou...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz