Červenka přispěl k výhře Omsku. Začalo finále KHL

17:03
OSMK - Hokejista Roman Červenka se v prvním finále play off Kontinentální ligy podílel na obou gólech Omsku, který v domácím prostředí porazil Dynamo Moskva 2:1. Český reprezentant vstřelil první branku zápasu, u vítězného gólu pak asistoval Alexandru Pěrežoginovi.

Finále KHL

Omsk - Dynamo Moskva 2:1 (Červenka 1+1).
Stav série: 1:0.

Avangard vytěžil vedoucí trefu z úvodního tlaku, Červenka na konci páté minuty překonal moskevského brankáře Jerjomenka. Puk, kterým byl dosažen první gól ve finálové sérii Gagarinova poháru, se podle informací vedení ligy dostane do vesmíru a po návratu na Zemi se s ním bude hrát první zápas příští sezony.

Omsk vedl do poloviny zápasu, kdy vyrovnal Komarov. Červenka se pak na počátku třetí třetiny podílel i na rozhodujícím gólu, když jeho střelu dorazil do branky Pěrežogin. Český útočník si upevnil první místo v kanadském bodování play off, jemuž vévodí s 11 brankami a devíti přihrávkami.

Druhý zápas série na čtyři vítězství se v Omsku hraje v neděli.