29. prosince 2015 19:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejový průlom. Brankářka vychytala nulu v mužské profesionální lize

Kanadská hokejová brankářka Shannon Szabadosová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanadská hokejová brankářka Shannon Szabadosová. | foto: Reuters

PRAHA Kanadská hokejová brankářka Shannon Szabadosová se stala první ženou, která vychytala nulu v mužské profesionální lize. Devětadvacetileté hokejistce se to podařilo v utkání nižší americké soutěže mezi Columbusem Cottonmouths a Huntsville Havoc.

Szabadosová, která v dresu Kanady vyhrála dvě olympijská zlata, působí v mužském týmu Columbusu druhou sezonu. Zatím odehrála devětatřicet zápasů a držela si úspěšnost zásahů nad devadesáti procenty. Čisté konto ale vychytala až teď.

Udržená nula byla pro Szabadosovou nejlepším lékem na nepovedené představení. V předchozím utkání s Peoria Rivermen totiž dostala sedm gólů z jednapadesáti střel.

Po zápisu do historie dostala Szabadosová na památku puk ze zápasu. S trofejí a zprávou o vychytané nule se pak pochlubila na Twitteru. Tam se jí také dostalo uznání od bývalých brankářů NHL Mikea McKenny a Granta Fuhra.

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.