8. dubna 2008 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Rangers přišli o výhodu.

Jágr se probudil až v závěru, ale 71 bodů je slabota.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jágr se probudil až v závěru, ale 71 bodů je slabota. | foto: ČTK

NEW YORK Předehra hlavního děje v zámořské NHL o víkendu skončila. Základní část patří minulosti, bitva o Stanley Cup v nejuznávanější hokejové soutěži světa začne již zítra. Přičemž do bojů o slavnou trofej by letos mohlo zasáhnout až 26 českých hokejistů.

Nejbohatší zastoupení budou mít Češi v jednom z nejatraktivnějších duelů mezi New Jersey Devils a New York Rangers. Pikantní na s napětím očekávané sérii je i skutečnost, že oba "kohouti“, které dělí pouze vlny řeky Hudson, změřili síly i v posledním kole. A ve hře nebylo málo. Pakliže by totiž Rangers v základní části hry soupeře porazili, mohli své rivaly v tabulce Východní konference předstihnout. Což by znamenalo, že sérii otevřou na domácím ledě. Ale také, v případě rozhodujícího, sedmého střetnutí, by měli stejnou výhodu.

Leč nestalo se tak a hráči Devils si už po uplynutí šedesáti minut hry, kdy byl stav 2:2, na střídačce gratulovali ke splnění cíle: Play off začnou na vlastním ledě. "Tahle výhoda je velmi důležitá, ale stejně tak i vítězství v prodloužení, které nám zvedne sebevědomí. Rangers nás letos porazili sedmkrát za sebou, potřebovali jsme sérii zastavit,“ řekl útočník Jay Pandolfo. Rangers se snažili získat výhru v základní hrací době za každou cenu a skoro celou závěrečnou minutu hráli bez brankáře. Vstřelit vítězný gól se jim ale nepodařilo. "V prodloužení pak už víceméně o nic nešlo,“ komentoval prohru svého týmu po nájezdech Jaromír Jágr, který zařídil vyrovnání na 2:2. Jágrův gól zároveň znamenal jeho 1599. bod v NHL, což mu upevňuje devátou příčku v historické tabulce soutěže.

Výtečně skončila základní část i pro brankáře Detroitu Dominika Haška. V utkání s Chicagem (4:1) přišel o 82. historickou nulu, čímž by se vyrovnal pátému Plantemu, až v předposlední minutě. Hašek byl vyhlášený první hvězdou zápasu a navíc se může radovat již potřetí z William M. Jennings Trophy. Získal ji společně s dalším brankářem Detroitu Osgoodem za nejmenší počet inkasovaných branek jednoho týmu v soutěži.