Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šulc o boji o extraligu: Výhodnější smlouvu nedostaneme

Sport

  14:19
PRAHA - Asociace profesionálních klubů (APK) se prý nachází v nejhorším rozpoložení od jejího vzniku. V prosinci náhle vypověděla výhodnou smlouvu se Českým svazem ledního hokeje (ČSLH), aniž by odhadla následky. "Dopředu jsem říkal, že by šlo o chybný krok," řekl Lidových novinám ředitel APK Stanislav Šulc. Svaz se tak rozhodl, že extraligu bude řídit sám.

Stanislav Šulc. foto: ČTK

Další návrhy APK nové smlouvy už svaz v čele s prezidentem Tomášem Králem neakceptoval a rozhodl se, že žádný kontrakt do červnové volební konference neuzavře a následující extraligový ročník rozeběhne sám. "Necítím se být povolán komentovat rozhodnutí svazu. Myslím si ale, že je to v podstatě důsledek neuváženého kroku, který jsme udělali," naráží Šulc na překvapivé vypovězení smlouvy. "Již v květnu jsem vyjádřil přesvědčení, že žádná nová smlouva už pro nás nebude tak výhodná. Tehdy se mi ještě povedlo záměr odvrátit, nicméně v prosinci se návrh objevil na valné hromadě znovu a tentokrát už uspěl s naprosto drtivým souhlasem většiny přítomných."

VÍCE ZDE:

Ano, APK měla se svazem téměř nejvýhodnější smlouvu z celé Evropy, přesto ji kluby chtěly upravit tak, aby mohly v plné kompetenci řídit extraligu. Jejich záměrem je totiž uzavření soutěže. "Největší problém APK vidím v její rozdělenosti. Nepamatuji si, že by někdy byla asociace tak rozhádaná jako nyní," popisuje Šulc.

Od vypovězení smlouvy se svazem má APK omezené možnosti. "Tímto jsme se dostali do naprosto zásadní defenzivy. Od té doby se nám nedaří podnikat jakékoliv kroky. Jsme totiž v začarovaném kruhu, neboť nemáme vyřešený vztah se svazem," říká Šulc.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Dalším důležitým bodem, který extraligové kluby řeší, je také marketingový partner. APK má ještě pro příští sezonu smlouvu s BPA sport marketing. Výběrové řízení tak vypsala až od sezony 2013/14. Jediný subjekt, který se oficiálně přihlásil, ale nesplnil podmínky. APK tak zahájí jednání alespoň s těmi, kdo projevil sebemenší zájem. A to, že svaz hodlá řídit extraligu, není pro jednání s partnery žádný zásadní problém. "V podstatě 90 procent toho, co APK nabízelo: například reklamní práva, marketingová práva, práva na televizní přenosy..., je v držení klubů," vysvětluje Šulc.

Celou situaci v českém hokeji ale může změnit červnová volební konference, kde se na další čtyři roky zvolí předseda svazu a výkonný výbor. Pak by svaz mohl s APK opět uzavřít smlouvu. "Konference bude samozřejmě velmi důležitá a v podstatě rozhodující. Stát se může cokoliv," tvrdí Šulc.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat