Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ředitel APK Šulc: Radši budu jako hloupý Honza

Sport

  8:00
PRAHA - V roli ředitele řešil za Asociaci profesionálních klubů hned několikrát černou práci. Teď byl podruhé za poslední rok předmětem dohadů, zda má dál setrvat v představenstvu. Také včera APK o Stanislavu Šulcovi jednala, a to hlavně na popud zástupců Plzně, jimž zůstal velkým trnem v oku. „Ale netrápí mě to,“ řekl funkcionář klidným hlasem.

Ředitel APK Stanislav Šulc foto: ČTK

Co říkáte vůbec tomu, že takovýto návrh padl?
K tomu je těžké zaujmout stanovisko. Ono se totiž řešilo, zda mám jako ředitel být, nebo nebýt členem představenstva APK, což je naprosto legitimní diskuse a svým způsobem principiální otázka. Ale nepoznám, do jaké až míry jde někomu o mě jako konkrétní osobu.

Nepřijde vám to ani trochu zvláštní?
Může mi připadat zvláštní jen to, že o tom diskutujeme zhruba tři měsíce před koncem funkčního období. Ale to nikomu v ničem nebrání.

A vy to nevnímáte jako – řekněme – útok na svou osobu?
Samozřejmě se to týká mě osobně a v souvislosti s tím by mě napadla různá pojmenování. To bych se mohl vrátit do nepříliš vzdálené minulosti, kdy se o mně také jednalo. Ale beru to tak, že valná hromada APK jednala o návrhu na úpravu stanov, což je legitimní.

Podnět k vaší osobě prý nepřímo dala Plzeň, která se často potácí v problémech...
Já to nebudu komentovat. Je to jeden členský klub APK, který má právo navrhnout, co uzná za vhodné, což také nakonec udělal. Ale jaké jsou jejich motivy, co tím sledují a zda si chtějí s někým vyřizovat účty, to se zeptejte spíš jich. Mě z toho opravdu hlava nebolí.

Setrval byste ve funkci jako ředitel extraligy, i kdybyste v představenstvu APK skončil?
To se pohybujeme v oblasti spekulací. Ale řeknu jedno – jestli někdo myslí, že nepřítomnost v představenstvu znamená omezení kompetencí, tak to se mých pravomocí nijak nedotýká. Ovšem pokud bych necítil důvěru z více klubů, nebudu se přece tvářit, že to nevnímám.

Jak se vám obecně kouká na prostředí, v němž se neustále probírají spory a problémy APK?
Jak jste to řekl: pořád jsou tu nějaké spory. Já mám pocit, že jsme si v některých věcech vzali už příliš velké sousto a až moc věcí najednou. A teď se snažíme honit jednu za druhou a ne vždy se nám to daří.

Jak APK reagovala na to, že svaz odmítl návrh nové smlouvy?
Vzala to na vědomí. Teď se jedná i o tom, co a jak dál. Těžko nyní k tomu něco víc říct, zvlášť když je z analýzy zřejmé, že svaz ten návrh přijmout nemohl, i kdyby to stokrát chtěl. Protože těžko asi někdo může chtít od členů výkonného výboru, aby byli pro přijetí něčeho, co pak je v rozporu s platnými stanovami.

Ale jak se potom může stát, že vůbec vznikne takový návrh, který ani nelze přijmout?
(přemýšlí) Nechtěl byste mi dát nějakou lehčí otázku?

Ne.
Tak se na ni zkuste zeptat někoho, kdo byl v té pracovní skupině. Já tohle fakt nevím... Já radši budu vypadat jako hloupý Honza a řeknu, že nevím. Tak to asi stačí, ne?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!