Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Reprezentace nedává góly. Chce to vyšší hráče, hlásí Hadamczik

Sport

  7:21
PARDUBICE (Od našeho zpravoadaje) - Vítězný závěr turnaje v duelu proti Rusku přece jen vylepšil dojem z vystoupení hokejové reprezentace na Českých hrách v Pardubicích. "Jinak to nešlo, tak jsme to vybojovali vyloženě vůlí," říkal kapitán Tomáš Rolinek po nedělní výhře 2:1.

Trenér reprezentace Alois Hadamczik. foto: ČTK

Češi skutečně na domácím turnaji herně nijak nepropadli, propadli "pouze" v jedné činnosti. Zato v té nejdůležitější - v koncovce. To je nakonec navzdory vítězství nad Ruskem odsoudilo na poslední místo tabulky.

"Tým měl svůj charakter, bojoval. Nasazení tam bylo, v tom žádný problém nebyl. I v obranné činnosti hrál tým dobře, ale neproměňoval šance," hodnotil Alois Hadamczik, hlavní trenér reprezentace. "Bylo mi líto hráčů, že jim to tam nespadlo. Výhra je pro ně aspoň úleva, že dostali odměnu za tu dřinu," uvedl po zápase proti sborné.

Problém českého týmu nebyl jen v efektivitě střelby, ale i v efektivitě hry před brankou - clonění a tečování puků. "Ukazovali jsme hráčům důraz v koncovce, jak jít přes soupeře do branky. Ukazovali jsme i nějaké záběry našich špičkových hokejistů, kteří hrají na světových polích, jak se chodí do brankoviště. Jak bychom měli jít důrazně do gólmana, jak se stojí před brankářem. Spíš jsme to nastavili psychologicky, aby se hráči dokázali lépe postavit. Aby koncovka byla lepší. Aby měli kluci sebevědomí, protože bez něj se nedá hrát."

Podle kouče hrála při neefektivním clonění roli i výšková převaha soupeřů: "Jde o to, jaké hráče vybrat do předbrankových prostorů. Protože se mi trošku zdálo, že jiné týmy měly výškově navrch. Nic proti malým hráčům, ale když je jich pak hodně, prosadit se přes ty velké protivníky nejde."

Hledání střelců a rozbíječů před branku by tak mělo být hlavním úkolem trenérského tria do příštího turnaje seriálu Euro Hockey Tour, listopadového Karjala Cupu ve Finsku. "My jsme v žádném utkání nepropadli po herní stránce. Ale nemůžeme omlouvat to, že nedáváme góly," uzavřel Hadamczik. "Tvrdím, že musíme dávat tři na zápas. Pokud se nám to bude dařit, spoustu utkání vyhrajeme."

Autor:

Mohlo by vás zajímat