Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Reprezentaci čeká olympijský kemp. Před Turínem hvězdy nepřijely

Sport

  12:20
Olympiáda sice startuje až za půl roku, hokejová reprezentace se však už příští týden sejde k prvnímu "tréninkovému" soustředění. Kouč Alois Hadamczik totiž sezval uchazeče k třídennímu setkání do hokejové arény v Kravařích, kterou spoluvlastní.

Alois Hadamczik a Jakub Nakládal. foto: ČTK

"Předpokládáme účast zhruba dvaceti hráčů," říká tiskový mluvčí reprezentace Zdeněk Zikmund. A prý nepůjde o žádný letní dýchánek či zdvořilostní návštěvu trenéra u něj doma.

Hráči mají sraz ve středu 17. července v podvečer, o den později Hadamczik naplánoval vzájemné pohovory či porady k obrannému a útočnému systému hry i sportovní aktivity. "V pátek dopoledne pak proběhne videoporada s rozborem hry Švédska, s nímž hrajeme na olympijských hrách zahajovací utkání," uvedl Zikmund.

Utkání se Švédy je na programu ve středu 12. února v 18 hodin, s Lotyšskem pak Češi hrají v pátek 14. února od devíti ráno a závěrečný duel ve skupině se Švýcarskem o den později od 18 hodin.

Systém turnaje je stejný jako při poslední olympiádě ve Vancouveru. Dvanáct týmů je rozděleno do tří čtyřčlenných skupin, vítězové a nejlepší tým z druhého místa si zajistí přímý postup do čtvrtfinále. Zbývající osmičku čekají osmifinálové boje.

Po Turínu to bude v Soči pro Hadamczika druhá olympiáda a příští týden rovněž druhé letní předolympijské soustředění.

Na tom prvním v srpnu 2005 chyběla řada velkých hvězd včetně Jaromíra Jágra a Hadamczik tehdy říkal: "Komplikace asi udělala ta vzdálenost. Původně jsme chtěli udělat soustředění v Liberci, ale nebyl tam pro nás dostatek ledu." Přesto si počet hráčů pochvaloval a byl potěšený, že dorazil i Dominik Hašek, který zrovna zahajoval svůj reprezentační comeback.

Ani teď se nedá předpokládat účast všech. Jágr ještě licituje o své budoucnosti v NHL, útočníci Jakub Voráček a Jiří Hudler už odletěli do Montrealu, kde pravidelně v létě trénují. "Pozváni budou jak zkušení reprezentanti, tak hokejisté, kteří na sebe upozornili v posledních sezonách jako Petr Mrázek, Tomáš Kundrátek nebo Radko Gudas," řekl před časem Zikmund.

Širší nominaci na olympiádu musí Hadamczik oznámit do 15. září 2013, konečnou, kterou budou tvořit tři brankáři a 22 hráčů, nejpozději do 13. ledna 2014.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...