Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Hokejový expert Richter: Musíme přečkat kanadský nástup, šance vidím 50 na 50

Bývalý hokejový reprezentant Pavel Richter. foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Názor
Na mistrovství světa jsme mezi nejlepšími čtyřmi, což se nám v posledních letech moc nedařilo, takže je to úspěch. Předvádíme dobrou hru a máme famózní přesilovky, zvlášť skvělé byly proti Němcům.
  12:00

Slyším ze všech stran, že pod trenérem Jalonenem nehrajeme příliš hezky, ale já si myslím pravý opak. Vítězný hokej je prostě vítězný hokej a je jedno, jakým způsobem vyhráváte.

Finové hrají úplně stejně a dokázali vyhrát skupinu, se Slováky začali pořádně hrát, až když prohrávali 0:2. Nemyslím si, že by se na naši hru nedalo dívat. Naopak v některých fázích hrajeme vynikající hokej. Například se Švédy jsme prohráli 3:5, přitom jsme stejně jako oni hráli výborně. S Němci to taky byl povedený výkon. Mohli jsme hrát třeba líbivěji, ale taky jsme s takovou hrou už mohli být doma.

Německo - Česko 1:4. Smrtící přesilovky, hokejisté si zahrají o medaile

Myslím si, že medaili po dlouhých letech mít budeme, ale všechno se to odvine od semifinále s Kanadou. Proti ní bych viděl šance tak padesát na padesát. Ona určitě pojede naplno celých šedesát minut, takže se nám nesmí stát, že by nás případné vedení uspokojilo. Navíc má všechny přednosti současného moderního hokeje.

Klíčová bude už první třetina, protože Kanaďané umí zkoncentrovat svůj nástup do prvních osmi deseti minut. Když je přečkáme, dostaneme se do mírné výhody. Hlavní tedy bude neprohrávat.

Autor je mistr světa z roku 1985 a bývalý trenér.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat