Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rolinek: Na šest výher v řadě se musí zapomenout

Sport

  0:52
BRATISLAVA/PRAHA - Čtvrtfinále? To je jiný turnaj, na šest výher v řadě zapomeňte, zní z české kabiny před vyřazovacími boji. "Víme, že jsme namlsali diváky naší hrou, ale turnaj se teprve teď rozjíždí a až teď se bude rozhodovat, jestli budeme úspěšní nebo neúspěšní," ví český kapitán Tomáš Rolinek.

Česko - Finsko (Tomáš Rolinek) foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

V utkání proti Německu už o nic nešlo. Jaké to bylo utkání? 
Nechci hodnotit Německo. Hlavně chci zhodnotit nás, protože včera to byl zápas o nás. Měli jsme tam nějaké okénka a soupeř měl šance, ale skvěle chytal Kuba Štěpánek. Před zápasem jsme věděli, že to bude těžké utkání. Ale vycházela nám kombinace. Donutit se v takovém zápase hrát naplno je těžké, i když vždycky chcete vyhrát. V podvědomí jsme se chtěli trošku šetřit, ale napadaly nám tam góly. Takže výborná práce celého týmu.

Bylo těžké hledat motivaci?
Každý v hlavě měl, aby se nezranil, protože důležité je až čtvrtfinále. Neměli jsme co ztratit, ale je to ošidné. Kdyby jsme s Němci prohráli, mohlo by se stát cokoliv. Sebevědomí by šlo dolů a to jsme nechtěli. Motivace ale byla slabší. Ale kvůli skvělým divákům jsme si nechtěli pokazit renomé a nechtěli jsme prohrát.

Co říkáte na čtvrtfinálového soupeře - výběr Spojených států? 
Nevím. Druhou skupinu jsem nějak nesledoval. Jenom tabulku a výsledky. Teprve budeme mít trénink a poradu, trenér nás připraví. Myslím, že ani oni nesledovali tu jejich hru, takže se podívají na videa a pak nám řeknou.

Havlát jel na vyšetření do nemocnice. Jste ve velké nejistotě?
Hned po zápase určitě. Nikdo nic neví. Martin dostal hit do těla a nevím, co s ramenem má. Určitě by to byla velká ztráta. Doufám, že to tak vůbec nebude.

Těší vás, že jste nehráli naplno a přesto jste vyhráli?
V týmu je síla, to každopádně. Každá lajna může dát gól a dneska to tam padlo všem kromě naší třetí lajny. Pak už jsme si dovolovali a chtěli jsme pobavit diváky. Dá se říct, že tu poslední třetinu už jsme nehráli naplno, i když jsme samozřejmě nějaké góly chtěli dát. Pět gólů po dvou třetinách nám zaručilo vítězství.

Předvádíte zatím dobrý hokej. Míříte tím ke zlatu?
Víme, že jsme namlsali diváky naší hrou, ale turnaj se teprve teď rozjíždí a bude se rozhodovat, jestli budeme úspěšní nebo neúspěšní. Tak se na těch šest výher za sebou musí rychle zapomenout. Čtvrtfinále bude o bojovnosti a o psychice. A také o tom, že musíme dát na začátku góly, abysme se netrápili.

Budete si v kabině důležitost čtvrtfinále hodně připomínat?
To každopádně. Všichni to ví a myslím si, že nikdo nebude "na hrušce" po vítězných zápasech. Čtvrtfinále je úplně jiný zápas a začíná se od 0:0. Budeme hrát ze zabezpečené obrany. V útoku totiž máme obrovskou sílu, takže snad nějaký góly dáme a porazíme je.

Můžete si něco vzít z přátelského utkání s Kanadou, které jste odehráli před MS?
Vůbec bych to nesrovnával. To bylo těžký v tom, že jsme šli za širokého kluziště na malé. Trvalo nám, než jsme se s tím sžili. Nejde to srovnat. O Americe nevím vůbec nic, ale trenér nás na ně určitě dobře připraví.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!